Kalendarz wydarzeń
Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

I konkursu w ramach nowej inicjatywy o nazwie KadTech


Wiadomości | Badania i Rozwój 2010-09-14 13:28:54

Polska Agencja Rozwoju Przedsiebiorczosci informuje, że Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, 7 lipca br. ogłosił otwarcie I konkursu w ramach nowej inicjatywy o nazwie KadTech.

Program KadTech Narodowego Centrum Badań i Rozwoju służy wzmocnieniu współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami a wysoko wykwalifikowanymi specjalistami ze sfery naukowo-badawczej. Program przeznaczony jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców realizujących projekty polegające na opracowaniu i/lub wdrożeniu innowacji technologicznej opartej na komercyjnym wykorzystaniu wyników badań.

W ramach Programu możliwe jest uzyskanie dofinansowania na zatrudnienie wysoko wykwalifikowanej kadry naukowej oraz na zakup usług wsparcia innowacji takich jak korzystanie z laboratoriów i sprzętu, baz danych i bibliotek technicznych, badania rynku oraz uzyskanie certyfikatu zgodności.

Wnioski o dofinansowanie w ramach Programu KadTech mogą składać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, realizujące innowacyjny projekt, którego celem jest opracowanie i komercjalizacja nowej technologii, planujące zatrudnienie w tym celu wysoko wykwalifikowanego personelu, a także dodatkowo zainteresowane zakupem usług wsparcia innowacji.

Szczegółowe informacje oraz dokumentację Programu (link)

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: dotacje badania rozwój współpraca
Źródło: PARP
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE