Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Kolejna Szansa dla Przedsiebiorczych


Wiadomości | Zarządzanie 2010-09-08 12:16:06

Trwa kolejna edycja prestiżowego konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości, ogłoszonego przez Komisję Europejską i organizowanego w Polsce przez Ministerstwo Gospodarki we współdziałaniu z marszałkami województw. Na zgłoszenia zrealizowanych z sukcesem przedsiębiorczych projektów czekają urzędy marszałkowskie w całej Polsce.

Ministerstwo Gospodarki już po raz piąty zaprasza do udziału w Konkursie, w którym krajowe jury z udziałem przedstawicieli organizacji samorządów terytorialnych oraz organizacji przedsiębiorców, wybierze najciekawsze projekty promujące i wspierające przedsiębiorczość. Spośród laureatów krajowej fazy Konkursu, dwa projekty będą nominowane do fazy europejskiej. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się jednostki samorządu terytorialnego, regionalne i lokalne organizacje przedsiębiorców oraz podmioty, które w ostatnich dwóch latach zrealizowały z powodzeniem projekt promocji przedsiębiorczości w partnerstwie z samorządem terytorialnym.

Wnioski konkursowe można zgłaszać w pięciu kategoriach:

Celem konkursu „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” jest wyróżnienie i popularyzacja ciekawych inicjatyw promujących przedsiębiorczość. Konkurs ma przede wszystkim uświadomić znaczenie partnerskich przedsięwzięć nakierowanych na rozwój lokalny, a także pokazać innowacyjne inicjatywy i projekty warte naśladowania w całej Europie - mówi Tomasz Gorzeński z Krajowego Punktu Kontaktowego Konkursu ENP w Ministerstwie Gospodarki.

Konkurs przebiega w 3 etapach:

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystości ogłoszenia wyników, która odbędzie się w w maju 2011 r. w Budapeszcie.

Wcześniejsze edycje Konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem, a polskie projekty były w nich wielokrotnie doceniane na arenie międzynarodowej. Do Konkursu w zeszłym roku zgłoszono 338 wniosków z 28 krajów.

W kategorii „Przedsiębiorczość odpowiedzialna i promująca włączenie społeczne” europejskie jury pierwszą nagrodę przyznało projektowi zrealizowanemu przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie w woj. opolskim. Był to autorski program budowy mieszkań, będący jednocześnie odpowiedzią na problem bezrobocia i wsparciem dla budownictwa społecznego, w efekcie którego w 2008 roku oddano do użytku dwupiętrowy blok przenaczony dla matek samotnie wychowujących dzieci. W działania zaangażowanych było 176 osób.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki.

Tagi: przedsiębiorczość akademicka nagroda wyróżnienie KE MG
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE