Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Łatwiejsza wymiana euro w Internecie teraz także dla klientów BZ WBK i PKO BP


Wiadomości | Finanse 2010-09-03 09:36:13

Internetowykantor.pl - pierwszy w Polsce internetowy kantor wymiany walut - wprowadza kolejne ułatwienia dla swoich użytkowników. Od 1 września posiadacze rachunków w Banku Zachodnim WBK oraz PKO Banku Polskim mogą dokonywać darmowych, natychmiastowych transakcji wymiany euro (EUR) po konkurencyjnych kursach.

Nowe możliwości serwisu to bardzo dobra wiadomość dla klientów banków BZ WBK oraz PKO BP. Od teraz mają oni możliwość bezpiecznej i szybkiej wymiany EUR przy stałym spreadzie na poziomie 0,03 PLN. To z kolei oznacza, że wszystkie transakcje zawierane za pośrednictwem serwisu są realizowane po kursach zbliżonych do obowiązujących na rynku Forex. Co ważne, nowa usługa pozwala na znacznie szybsze przekazanie środków pieniężnych na konto użytkownika.

- Rozszerzenie usługi znacznie ułatwi przebieg transakcji, ponieważ przelewy do tych banków są od tej pory darmowe i natychmiastowe. Klient otrzymuje pieniądze na swoje konto jeszcze tego samego dnia, nawet już po kilku minutach. Wcześniej, w przypadku wymiany EUR, taką możliwość mięli klienci Fortis Banku. Teraz dołączą do nich klienci BZ WBK i PKO BP – wyjaśnia Michał Czekalski, współwłaściciel serwisu.

Rozszerzenie przez Internetowykantor.pl obsługi wymiany EUR na konta należące do klientów kolejnych banków jest istotne z tego względu, że transakcja zawierana za pośrednictwem serwisu wymaga przekazywania środków pomiędzy rachunkami bankowymi. Użytkownik przelewa pieniądze na konto kantoru, który w następstwie złożonego zlecenia dokonuje przelewu zwrotnego w wybranej walucie i po określonym kursie. Teraz klienci kolejnych dwóch czołowych banków w Polsce będą mogli dokonywać tych operacji natychmiastowo i bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Właściciele serwisu Internetowykantor.pl zapowiadają dalszy rozwój swoich usług. Na początku istnienia serwis oferował możliwość wymiany jedynie franków szwajcarskich, a usługa była kierowana głównie do posiadaczy kredytów hipotecznych w tej walucie. Od lipca możliwe jest już wymienianie EUR, a obecnie trwają prace nad powiększeniem liczby banków, których klienci będą mogli bezpłatnie i natychmiastowo dokonywać transakcji.

Cieszymy się z tego, że oprócz kredytobiorców, coraz większą grupę klientów stanowią przedsiębiorcy. Już doczekaliśmy się grupy lojalnych klientów, korzystających z naszych usług co miesiąc. Stanowią oni ponad 70 proc. wszystkich użytkowników, którzy dokonali u nas transakcji. To zasługa wygody, bezpieczeństwa i szybkości naszej usługi – podsumowuje Czekalski.

Tagi: kantor internet wymiana walut euro
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE