Kalendarz wydarzeń
Marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Jakie SEO dla e-sklepów?


Porady ekspertów | Marketing 2010-08-25 09:38:03

Serwis OpisyProduktów.pl, dbając o edukację i ciągły rozwój rynku e-commerce, przygotował wraz z firmą Performance Media krótki poradnik dla sklepów internetowych jak skutecznie promować ofertę w Internecie, wykorzystując działania SEO jedną z najtańszych metod pozyskania nowych odwiedzin.

- Poprzez SEO można bardzo skutecznie wykorzystać wyszukiwarki internetowe do pozyskiwania nowych klientów – mówi Robert Rydz-Mościcki z firmy Performance Media, lidera rynku SEO w Polsce. – Kluczowe jest to, że dzięki takim działaniom docieramy do internautów na każdym etapie procesu zakupowego: zarówno do tych, którzy dopiero definiują swoje potrzeby, jak i do tych, którzy już podjęli decyzję i zdecydowali się na konkretny produkt – dodaje ekspert.

Pełną listę porad, jakie udzielił Robert Rydz-Mościcki na temat efektywnego wykorzystania SEO można znaleźć na stronie OpisyProduktów.pl, tymczasem przedstawiamy kilka „złotych zasad”.

Wysokie pozycje w Google = wartościowe treści na stronie
Dzięki dobremu pozycjonowaniu SEO sklep internetowy może pojawiać się w naturalnych wynikach wyszukiwania, które są dla internauty obiektywnym źródłem informacji.

- Wyszukiwanie Internauci postrzegają, jako swoje własne badanie, nie zdając sobie często sprawy, iż także w naturalnych wynikach wyszukiwania pojawiają się linki, które są efektem dobrze zaplanowanej strategii marketingowej – podkreśla ekspert z Performance Media.

Podstawą zaistnienia na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwarek jest tzw. „optymalizacja treści” – tj. dostosowanie jej do aktualnych wymogów wyszukiwarki, poprzez zadbanie o wartościowe informacje na stronie.

Treści i opisy zamieszczane na stronie powinny być możliwie wyczerpujące. Jest to kluczowe zarówno dla wyszukiwarek, które indeksują strony na podstawie ich treści, jak i dla klientów, którzy stale poszukują informacji w Internecie, a miejsce gdzie ją znajdą może być jednocześnie miejscem zakupu – dodaje Rydz-Mościcki.

Wyszukiwarki przywiązują bardzo dużą wagę do treści prezentowanych na stronie, ale również dobre opisy produktów w e-sklepach, wspomagają decyzje zakupowe. Ograniczenie się do wrzucania samych zdjęć i tłumaczenie tego tym, że i tak wie, co kupuje jest bardzo zgubnym kierunkiem, bo taki opis często może w ogóle klienta na tę stronę przywieść - w wyszukiwarce link akurat do naszego sklepu może znaleźć się właśnie dzięki dobrej, wartościowej treści opisów.

Katalogi i linki
Następnym krokiem w działaniach SEO powinno być dodanie e-sklepu do wszelkiego rodzaju katalogów (najlepiej moderowanych, czyli z kontrolą zamieszczanych informacji), a także zadbanie o jak największa ilość linków w Internecie prowadzących do sklepu, który chcemy wypozycjonować.

- Umieszczamy linki na stronach naszych partnerów, tworzymy narzędzia ułatwiające dodawanie linków w różnego rodzaju serwisach społecznościowych – podpowiada ekspert.

Budowa serwisu czytelna dla wyszukiwarek
- Częstym błędem już przy projektowaniu sklepów internetowych jest stosowanie technologii uniemożliwiających lub utrudniających indeksowanie serwisu przez roboty wyszukiwarek. Budowanie funkcjonalności w oparciu o JavaScript lub Flash bez alternatywy w postaci HTML, może sprawić duże problemy robotom wyszukiwarek, a to z kolei będzie skutkować brakiem obecności naszego sklepu w wyszukiwarkach internetowych – ostrzega Robert Rydz-Mościcki.

Więcej porad dotyczących efektywnego SEO na OpisyProduktów.pl

***
Serwis OpisyProduktow.pl jest centralną bazą opisów i zdjęć produktów udostępnianą za darmo sklepom internetowym. Opisy zamieszczone w bazie zawierają informacje o produktach z branży FMCG.

Serwis jest projektem współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1.

Tagi: SEO wyszukiwarka pozycjonowanie marketing internet
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE