Kalendarz wydarzeń
Marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Cztery instytucje utworzą konsorcjum naukowo-przemysłowe


Wiadomości | Badania i Rozwój 2010-08-24 11:31:05

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu umowę o stworzeniu konsorcjum naukowo-przemysłowego podpisały 20 sierpnia cztery instytucje. Zadaniem konsorcjum będzie realizacja badań z zakresu weterynarii, medycyny, biotechnologii.

Konsorcjum naukowo-przemysłowe ma się opierać na współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Państwowego Instytutu Weterynaryjnym PIB w Puławach, Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu oraz Drwalewskich Zakładów Przemysłu Bioweterynaryjnego Biowet Drwalew S.A.

Jak informuje na swojej stronie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, jednym z zadań nowo powołanego konsorcjum będzie skupienie potencjału badawczego jego członków. Dzięki temu będzie możliwe realizowanie projektów badawczych m.in. z obszaru nauk weterynaryjnych, medycznych i biotechnologii.

Sposobem realizacji umowy o utworzeniu konsorcjum będzie pozyskiwanie i obsługa grantów międzynarodowych, wspólnych grantów krajowych i grantów finansowanych z funduszy europejskich, prowadzenie wspólnych projektów badawczych, aplikacja wyników badań naukowych, wspólna organizacja szkoleń i konferencji naukowych, koordynacja współpracy z innymi uczelniami i partnerami zagranicznymi, a także wspólne działanie na rzecz rozwoju naukowego pracowników instytucji, wchodzących w skład konsorcjum.

Tagi: przedsiębiorczość akademicka nauka przemysł
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE