Kalendarz wydarzeń
Grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Projektowanie i realizacja centrów sportowo - rekreacyjnych


Wydarzenia | Inwestycje 2010-08-19 11:40:36

Balance Education zaprasza na kolejny cykl bezpłatnych seminariów poświęconych zagadnieniom projektowania i realizacji centrów sportowo-rekreacyjnych, wzbogacony dodatkowo o tematykę oświetlenia obiektów sportowych. 

Seminaria odbędą się: 

 

W programie seminariów:

Budowa Kręgielni Doskonałej. Punkt widzenia projektanta, wykonawcy i klienta. – prowadzi Wiktor Roś.

Zaprojektowanie i wybudowanie dobrze funkcjonującej i przyciągającej klientów kręgielni nie jest zadaniem łatwym – zwłaszcza w Polsce, gdzie bowling dopiero zdobywa popularność. Wciąż jest to sport niszowy i wiedza o tym, jakie cechy powinna mieć wzorowa kręgielnia, dostępna jest wąskiej grupie zawodowych graczy. Brak fachowej wiedzy w zakresie budowy kręgielni powoduje, że często inwestor płaci za poprawianie błędów merytorycznych, popełnionych już na etapie projektu. A efekt końcowy i tak nie spełnia oczekiwań klientów.

Jednym z celów, jakie sobie stawiamy organizując to szkolenie, jest zmiana takiego stanu rzeczy.
Wykład rozpocznie się krótkim wprowadzeniem w zagadnienie bowlingu, następnie nasz ekspert przedstawi trzy spojrzenia na temat budowy Kręgielni Doskonałej: projektanta, wykonawcy i gościa.

Projektant:

Wykonawca:

Gość:

Prezentacja zostanie poparta dokumentacją, konkretnymi przykładami i realizacjami kręgielni, zbudowanych przez czołowe marki na rynku polskim.
_________________________________________________________________________

Zasady projektowania kortów squash. Cztery ściany, dwóch graczy i jedna mała piłeczka. – prowadzi Adam Bujak

Dalsza część seminarium będzie dotyczyła projektowania kortów do squash. Moda na squash również zaczyna się u nas dopiero rozwijać. Pragniemy udowodnić, że nie jest to tylko po prostu kolejny modny sport rakietowy, ale mogą to być świetnie zarabiające cztery ściany, w które warto zainwestować.

Chcemy pokazać jak zaprojektować kort, aby stał się zarówno doskonałą inwestycją jak i miejscem gdzie ludzie będą chcieli przychodzić, aby aktywnie wypoczywać.

Wykład obejmie następujące zagadnienia:

_________________________________________________________________________

Zasady właściwego oświetlenia obiektów sportowych

Ostatni punkt seminarium będzie dotyczył tematu oświetlenia pomieszczeń sportowych. Jest to temat któremu poświęca się mało uwagi a przecież bardzo istotny ze względu na bezpieczeństwo i wygodę grających a także atrakcyjny wygląd obiektu.

Nasi eksperci podzielą się z uczestnikami szkolenia wiedzą na temat tego jak powinien być oświetlony konkretny obiekt sportowy. Jaka ilość światła jest potrzebna do oświetlenia danego pomieszczenia, jakie powinny być źródła światła, jakie są najlepsze rozwiązania.

Spotkania adresowane są do:
architektów, architektów wnętrz, projektantów branżowych, inwestorów, hotelarzy, przedstawicieli ośrodków sportu i rekreacji, przedstawicieli samorządów, zarządców nieruchomości i innych osób zainteresowanych poznaniem standardów projektowania i nowoczesnych technologii, rozwiązań wykonawczych związanych z realizacją centrów sportowo-rekreacyjnych.

Prowadzący:

Wiktor Roś
Główny projektant w firmie Bowling Zone Sp. z o.o. Prowadzi konsultacje i oceny projektów architektonicznych kręgielni, pod względem wyciszenia, prawidłowego przebiegu ciągów komunikacyjnych, zgodności z normami, wytycznymi USBC (Amerykański Kongres Bowlingu) i użyteczności dla graczy. Współorganizator szkoleń na temat profesjonalnego bowlingu w Polsce, zarówno dla kręgielni jak i graczy. Organizator turniejów bowlingowych o zasięgu międzynarodowym. Certyfikowany trener USBC i zawodowy gracz ligi polskiej.

Adam Bujak
Sales manager firmy MMSport zajmującej się dystrybucją i promocją
marek sportowych (wprowadziła po przerwie do Polski grupę Dunlop-Slazenger i zbudowała od nowa sieć dystrybucji w zakresie produktów do tenisa, squasha i badmintona; wprowadziła do Polski inne marki w tym amerykańskie firmy KEEN, Under Armour). Od ponad 5 lat inwestuje w biznes squashowy (m.in. w nowo otwarty największy na południu Polski krakowski klub SQUASH4YOU). Od kilku lat zajmuje się również dystrybucją kortów do squasha McWIL-COURTWALL oraz rozwijaniem i promocją squasha w Polsce (organizator pierwszych w Polsce zawodowych turniejów squasha mężczyzn i kobiet oraz ponad 100 innych imprez w tym imprez rangi Mistrzostw Polski).

Więcej informacji można znaleźć na stronie Balance Education.

Tagi: inwestowanie budowanie kręgilenia squash obiekt sportowy projektowanie architekt
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE