Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Jak grać, żeby wygrać? Bezpłatne warsztaty edukacyjne o strategii ochrony własności intelektualnej i przemysłowej


Wydarzenia | Prawo 2010-08-17 09:22:11

Przedsiębiorca - właściciel znaku towarowego, wzoru przemysłowego czy użytkowego lub wynalazku może zarobić na swoim know-how. Zanim jednak zacznie zarabiać, powinien w optymalny sposób zadbać o ochronę własności intelektualnej i przemysłowej.

Jak to zrobić, można będzie dowiedzieć się już 19 sierpnia b.r. podczas bezpłatnych warsztatów dla przedsiębiorców „Strategia ochrony własności intelektualnej i przemysłowej jako narzędzie gry rynkowej”.

Warsztaty odbywają się w ramach programu edukacyjnego „Masz pomysł? Masz patent. Masz zysk”, realizowanego pro publico bono przez Kancelarię Rzeczników Patentowych JWP.

Program warsztatów:

  1. Rynek i gra rynkowa a dobra niematerialne firmy - wprowadzenie
  2. Jakie prawa własności intelektualnej i przemysłowej mogę wykorzystać jako narzędzia gry rynkowej? Rodzaje praw wyłącznych - przykłady i objaśnienia – znaki towarowe, patenty, wzory przemysłowe, wzory użytkowe, prawa autorskie i inne
  3. Co stanowi treść i istotę praw wyłącznych? Jakie prawa i obowiązki wynikają z posiadania praw wyłącznych?
  4. Strategia ochrony dóbr intelektualnych – o czym warto pamiętać budując strategię firmy?
  5. Jak budować strategię ochrony własności intelektualnej i przemysłowej firmy – przykłady dobrych i złych praktyk
  6. Jak korzystać z praw własności intelektualnej i przemysłowej, aby odnosić sukces w grze rynkowej? Przykłady wykorzystania praw wyłącznych jako narzędzia działań firmy na rynku konkurencyjnym
  7. Podsumowanie i dyskusja

Zapisy na www.jwp.pl/program

*****
Kancelaria Rzeczników Patentowych Jan Wierzchoń & Partnerzy (JWP) z siedzibą w Warszawie i Wrocławiu to jedna z najstarszych w kraju kancelarii prywatnych, zajmujących się ochroną własności intelektualnej w Polsce i za granicą.
Kancelaria specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej krajowych i zagranicznych firm w zakresie własności intelektualnej i przemysłowej, obejmującej ochronę: wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych, domen internetowych, nazw firm i praw autorskich a także w zakresie zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Tagi: patent znak towarowy prawo zastrzeżenie ochrona
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE