Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Unia Europejska finansuje innowacyjne pomysły polskich przedsiębiorców


Wydarzenia | Dotacje 2010-08-12 13:37:35

30 lipca br. została otwarta kolejna runda konkursu na dofinansowanie projektów w ramach działania 8.1. Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Tegoroczny konkurs różni się od wcześniejszych zasadami przyznawania dotacji. W związku ze zmianami, firma 3Soft wspólnie z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach (RIG) organizuje bezpłatną konferencję informacyjno-warsztatową pt. Jak zamienić pomysł na biznes? Dotacje na e-usługi.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję bezpłatnie pozyskać wiedzę nt.: możliwości dofinansowania innowacyjnych pomysłów, zmian w kryteriach oceny wniosków w ramach działania 8.1. POIG, planowania projektów informatycznych oraz etapów realizacji projektu na e-usługę. Prelegenci konferencji „Jak zamienić pomysł na biznes? Dotacje na e-usługi” to specjaliści od doradztwa i funduszy europejskich oraz specjaliści i praktycy w realizacjach projektów informatycznych.

Pozyskanie dotacji na e-usługę nie zależy tylko od poprawnie wypełnionego wniosku. Planując działania trzeba uwzględnić niecodzienną specyfikę projektu, jaką jest e-usługa, tak aby pomysł stał się realny i opłacalny biznesowo – mówi Michał Koziara, współwłaściciel firmy 3Soft - Obecnie, dzięki Unii Europejskiej, wiele innowacyjnych koncepcji ma szansę zostać urzeczywistniona. Organizowana konferencja ma pokazać uczestnikom, że zamiana pomysłu na biznes jest możliwa i to już teraz. Tegoroczny nabór wniosków potrwa do końca września – to wystarczając ilość czasu by postarać się o dotacje

Podczas całego wydarzenia osoby zainteresowane będą mogły zasięgnąć rady i porozmawiać z ekspertami z firmy 3Soft oraz Regionalnej Izby Gospodarczej. Wśród uczestników konferencji zostanie rozlosowana nagroda w postaci 3-godzinnych konsultacji związanych z planowaniem i realizacją projektu informatycznego, udzielanych przez firmę 3Soft.

Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia (czwartek) w siedzibie RIG w Katowicach (ul. Opolska 15). Konferencja dedykowana jest dla osób poszukujących możliwości dofinansowania swojego pomysłu oraz śląskich przedsiębiorców.

Na konferencję obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie RIG www.rig.katowice.pl, należy pobrać, wypełnić i wysłać na adres organizatora (info@rig.katowice.pl).

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

*****
Firma 3Soft z siedzibą w Katowicach, specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu niestandardowych rozwiązań informatycznych. Firma świadczy usługi od 2003 roku dla polskich i zagranicznych klientów m.in. ze Szwecji, Niemiec i USA. Usługi oferowane przez 3Soft są dedykowane dla szeroko rozumianego biznesu. Główną działalnością firmy jest tworzenie systemów informatycznych na indywidualne zamówienie klienta. Dodatkowo 3Soft współpracuje z firmami z branży IT przy realizacji dużych projektów. Firma oferuje również doradztwo informatyczne w zakresie systemów informatycznych oraz realizuje dostawy sprzętu elektronicznego dla sektora publicznego.
www.3soft.pl

*****
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach to organizacja działająca od 1990 roku i zrzeszająca podmioty gospodarcze z województwa śląskiego. Statusowym cele Izby jest reprezentowanie interesów gospodarczych Członków Izby, promowanie zasad etyki i uczciwości w działalności gospodarczej, inicjowanie kontaktów pomiędzy podmiotami, wkład w edukację kadry gospodarczej. RIG jest inicjatorem i organizatorem takich wydarzeń jak: Śląska Nagroda Jakości, Laury Umiejętności i Kompetencji, Biesiada Śląska. Dodatkowo Izba realizuje liczne projekty finansowane prze Unię Europejską m.in. Punkt Konsultacyjny, KIGNET Innowacje oraz Chroń Swój Sukces.
www.rig.katowice.pl

Pliki do pobrania:Harmonogram konferencji

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: POIG e-biznes e-usługi spotkanie
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE