Kalendarz wydarzeń
Grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Rusza konkurs Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości 2010/2011


Wiadomości | Dotacje 2010-08-12 08:57:51

Już po raz piąty Ministerstwo Gospodarki zaprasza do udziału w konkursie Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości. Mogą się o nie ubiegać samorządy terytorialne, lokalne lub regionalne organizacje przedsiębiorców, a także inne podmioty, realizujące przedsięwzięcia w partnerstwie z samorządami terytorialnymi.

Celem konkursu „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” jest wyróżnienie najciekawszych inicjatyw i projektów promujących przedsiębiorczość, prezentacja i popularyzacja dobrych praktyk w tej sferze, zwiększenie świadomości społecznej o znaczeniu przedsiębiorczości, a także inspiracja lokalnych władz i organizacji przedsiębiorców.

Zgłoszenia przyjmują urzędy marszałkowskie, które określą terminy nadsyłania wniosków konkursowych. Projekty wybrane przez urzędy powinny zostać przesłane do Ministerstwa Gospodarki najpóźniej do 29 października 2010 r.

W tegorocznej edycji konkursu, „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” będą przyznawane w 5 kategoriach:

  1. Promowanie ducha przedsiębiorczości – nagroda w tej kategorii będzie przyznana za działania przedsiębiorcze oraz kulturę kreatywności, innowacyjności i gotowości na ryzyko, zwłaszcza wśród młodych ludzi i kobiet.
  2. Rozwój umiejętności – nagroda będzie przyznana za promowanie konkretnych umiejętności takich jak: kwalifikacje techniczne niezbędne rzemieślnikom, obsługi komputera, programów mentorskich, programów w zakresie mobilności dla przedsiębiorców oraz programów nauczania przedsiębiorczości w szkołach i na uczelniach wyższych.
  3. Rozwój środowiska biznesowego – nagroda w tej kategorii jest przyznawana za działania ułatwiające MŚP dostęp do rynku zamówień publicznych, ograniczające biurokrację, sprzyjające rozwojowi nowych firm oraz wspomagające promocję potencjału innowacyjnego technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz e-biznesu.
  4. Wspieranie internacjonalizacji biznesu – nagroda będzie przyznana za projekty na rzecz nawiązywania, utrzymywania i zacieśniania międzynarodowej współpracy przedsiębiorstw, tworzenie narzędzi ułatwiających wymianę informacji lub nawiązywanie kontaktów, usługi doradcze lub projekty ułatwiające MŚP ekspansję zagraniczną.
  5. Nagroda za przedsiębiorczość odpowiedzialną i wspierającą włączenie społeczne – nagroda będzie przyznana za działania, które promują społecznie odpowiedzialną przedsiębiorczość, w tym na rzecz zrównoważonego rozwoju i ekologii. W tej kategorii nagrodzone zostaną również działania promujące przedsiębiorczość wśród grup o trudniejszej sytuacji, takich jak bezrobotni, niepełnosprawni lub mniejszości etniczne.

Projekty zgłoszone do „Europejskich Nagród Przedsiębiorczości” będą oceniane pod względem oryginalności i wykonalności, ich wpływu na lokalną gospodarkę oraz poprawy relacji pomiędzy lokalnymi partnerami. Ważnym kryterium będzie również uniwersalność i możliwość zastosowania danego rozwiązania w innych regionach Europy.

Jury europejskie przyzna także Nagrodę Główną za najbardziej kreatywną i inspirującą inicjatywę promocji przedsiębiorczości w Europie.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: konkurs przedsiębiorczość nagrody partnerstwo
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE