Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Doktoranci mogą ubiegać się o dofinansowanie zagranicznych konferencji


Wiadomości | Dotacje 2010-07-08 09:42:49

Dofinansowanie udziału w zagranicznych konferencjach, kongresach i sympozjach naukowych, dotyczących międzynarodowej pomocy rozwojowej, mogą uzyskać doktoranci i doktorzy, którzy złożą wnioski w ramach programu stypendialnego Nauka dla Pomocy Rozwojowej.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Partners Polska. Jest on współfinansowany w ramach Programu Polskiej Pomocy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP 2010.

Średnia przewidywana wysokość dotacji dla jednego naukowca wyniesie 4,5 tys. zł. W wyjątkowych sytuacjach komisja konkursowa może przyznać dotację w innej wysokości. Całość kwoty przeznaczonej na wyjazdy doktorów i doktorantów wynosi 45 tys. zł. Organizatorzy przewidują przyznanie 10 dotacji.

Jak informuje szef programu Maciej Tański, stypendia mają zwiększyć udział polskich naukowców w odbywających się za granicą wydarzeniach naukowych, poświęconych pomocy międzynarodowej dla rozwijających się krajów Azji, Afryki, Ameryki Południowej.

Wnioski o dotacje mogą składać doktoranci i doktorzy, którzy są już zaangażowani w badania dotyczące rozwoju międzynarodowego lub dopiero rozpoczynają poszukiwania naukowe w tej dziedzinie. Organizatorzy czekają szczególnie na wnioski od pracowników naukowych, którzy mają pomysł na łączenie badań z możliwościami ich praktycznego zastosowania w działaniach pomocowych.

Dzięki udziałowi w konferencjach naukowcy będą mogli m.in. poznać strategie przeciwdziałania ubóstwu, zapoznać się z kwestiami dostępu do edukacji, problemami rozwoju społeczno-ekonomicznego, zagadnieniami zmniejszenia umieralności matek i dzieci.

Ubiegający się o dofinansowanie powinien we własnym zakresie zapewnić sobie miejsce na konferencji, w której chce wziąć udział. Otrzymane pieniądze będzie mógł przeznaczyć na: opłaty konferencyjne, koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia oraz wydanie drukiem w Polsce tekstu swojego wystąpienia.

Dotacja może być przyznane jedynie na udział w konferencjach, sympozjach i kongresach zagranicznych, które zakończą się do 31 grudnia tego roku. Wnioski można składać do 30 lipca. Oprócz formularza zgłoszeniowego kandydaci powinni złożyć potwierdzenie przyjęcia swojej kandydatury, jako prelegenta danej imprezy naukowej wraz z pełnym tekstem wystąpienia.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu są dostępne na stronie: http://www.promocjanauki.pl/index.php?page=konkurs-stypendialny

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: dofinansowanie doktoranci konferencje
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE