Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Prawo pracy bezpłatnie w Akademii PARP


Wiadomości | Kadry 2010-07-06 11:37:27

Elastyczne formy zatrudnienia. Nawiązanie i rozwiązanie stosunku pracy. Obowiązki i odpowiedzialność pracodawcy i pracownika. To tylko niektóre zagadnienia opracowane w nowym szkoleniu e-learningowym z prawa pracy w Akademii PARP.

Szkolenie „Prawo Pracy w MSP” zostało przygotowane dla osób, które chcą poznać całościowo tematykę prawa pracy lub zapoznać się z wybranymi zagadnieniami. Polscy eksperci prawa pracy sektora MSP opracowali materiał szkoleniowy, uzupełniony o praktyczne przykłady interpretacji skomplikowanych przepisów. W szkoleniu znalazły się też informacje o elastycznych formach zatrudnienia. O tym, w jakich sytuacjach mogą one być korzystne dla firmy i pracowników.

- Firmy z sektora MSP to w dużej mierze mikro i małe przedsiębiorstwa, które nie zawsze mogą sobie pozwolić na profesjonalne doradztwo prawno-podatkowe. Tymczasem błędy w zakresie stosowania prawa podatkowego czy prawa pracy mogą przynieść wiele negatywnych konsekwencji. Systematyczne szkolenia w tych obszarach powinny być obowiązkowe tym bardziej, że z Akademią PARP można się kształcić bezpłatnie – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Szkolenie „Prawo pracy w MŚP” składa się z ośmiu modułów tematycznych, pozwalających każdemu na kompleksowe zrozumienie specyfiki prawa pracy. Uruchomione zostały pierwsze trzy moduły dotyczące nawiązania stosunku pracy i rodzajów umów, elastycznych form zatrudnienia oraz ustania i zmian stosunku pracy. Dostępny także moduł szósty dotyczy czasu pracy, rozliczania godzin nadliczbowych oraz naliczania dni urlopowych. Na początku lipca udostępnione zostaną cztery pozostałe moduły.

Podobnie, jak szkolenie z podatku VAT, „Prawo Pracy w MSP” będzie aktualizowane zgodnie z obowiązującym stanem prawnym.

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl, oprócz szkolenia „Prawo Pracy w MSP”, znajduje się 19 szkoleń, w tym szkolenia podatkowe i prawne: „Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością MŚP”, „Zabezpieczenie transakcji handlowych”, „Biznesplan”, „Zamówienia publiczne” oraz „Podatek VAT”.

Jeszcze w tym roku dział finansowo-prawny będzie uzupełniany o kolejne szkolenia tak, aby w jednym miejscu uczestnicy mogli zdobyć wszechstronną, kompleksową wiedzę niezbędną do prowadzenia firmy. W przygotowaniu są szkolenia dotyczące pozostałych form opodatkowania przedsiębiorstw.

Tagi: kadry prawo pracy szkolenie PARP e-learning
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE