Kalendarz wydarzeń
Grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Zawodowcy Java do wynajęcia


Wiadomości | Zarządzanie 2010-06-30 14:00:47

Ruszyła platforma outsourcingu usług IT o nazwie JAVEO. Z jednej strony serwis umożliwi menadżerom szybkie i proste wyszukiwanie odpowiednich specjalistów do prowadzonych projektów. Z drugiej natomiast, dostarczy freelancerom i firmom IT, posiadającym wolne zasoby ekspertów, szansę na nowe, dodatkowe i ciekawe zlecenia.

Specyfika branży IT w dużej mierze zakłada projektowy system pracy. Firmy szukają specjalistów do konkretnych zespołów tylko na czas trwania przedsięwzięcia. Podobnie jest z programistami, którzy często wybierają karierę freelancera lub pracują dla firm wynajmujących ich do konkretnych zadań projektowych. JAVEO wychodzi naprzeciw potrzebom obu grup, tworząc platformę, za pomocą której w prosty sposób menadżerowie IT będą mogli znaleźć odpowiednich profesjonalistów, zaś programiści zyskają dodatkowy kanał prezentacji swojego portfolio potencjalnym zleceniodawcom.

- Wiemy, jak dużo czasu i wysiłku tracą menadżerowie poszukując fachowców do projektów informatycznych. Dzięki JAVEO wystarczy, że zleceniodawca sprecyzuje swoje wymagania oraz termin, w którym będzie potrzebować pracowników. Resztą zajmiemy się my – gwarantując znalezienie kandydata i minimalizując ryzyko związane z procesem outsourcingu – mówi Paweł Cybulski, wiceprezes zarządu JAVART. – Z drugiej strony jest to również doskonała okazja dla środowiska freelancerów IT do szerszego zaprezentowania swoich umiejętności.

Serwis podzielony jest na trzy kategorie – dla specjalistów, zleceniodawców oraz firm, które posiadają w swoich zasobach programistów do wynajęcia. Proces rejestracji w każdej z kategorii nie przekracza kilku minut. Fachowcy mają możliwość uzupełniania swojego cv, zaznaczając oraz wpisując konkretne umiejętności, zdobyte certyfikaty a także języki programowania, którymi się posługują, określając również ich stopień biegłości.

Menadżerowie zaś za pomocą wyszukiwarki mogą dokładnie określić swoje preferencje i w prosty sposób wytypować potencjalnych kandydatów do wzmocnienia zespołu projektowego. Przy założeniu dostępności ekspertów oraz spełnieniu wszystkich wymogów formalnych, istnieje możliwość rozpoczęcia pracy z ich udziałem już następnego dnia.

Więcej informacji: www.javeo.pl

Tagi: java IT spoecjaliści informatyka programista wynajem projekt
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE