Kalendarz wydarzeń
Marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Zanim założysz firmę zdobądź wiedzę!


Wiadomości | Zarządzanie 2010-06-29 08:35:39

Z najnowszych badań Instytutu MillwardBrown SMG/KRC wynika, że 48 proc. młodych Polaków chciałoby założyć firmę. Zaledwie 2 proc. decyduje się na otwarcie swojej działalności gospodarczej. Przyszli przedsiębiorcy boją się skomplikowanych przepisów podatkowych, konkurencji na rynku oraz braku środków finansowych.

Co skłania młodych jednak do pracy na swoim? Kłopoty w pracy etatowej, trudna sytuacja gospodarcza w kraju, dostęp do tanich kredytów, szanse na fundusze unijne to główne powody, dla których Polacy decydują się na pracę w swojej firmie.

Mimo to, młodzi biznesmeni wymieniają wiele barier, które stają im na drodze. Ponad 25 proc. badanych wskazało na trudne zagadnienia związane z podatkami i rachunkami. Prawie 11 proc. wskazało nadmierną biurokrację. Oprócz tego ankietowani wymienili także dużą konkurencję (9,9 proc.) i trudności w uzyskaniu kredytu (6,9 proc.).

Prawie 40 proc. młodych Polaków, którzy już założyli swoje małe biznesy, obawia się, że nie sprosta prowadzeniu firmy i wymaganiom rynku z powodu braku doświadczenia.

Według badań Instytutu MillwardBrown SMG/KRC ponad 26 proc. przedsiębiorców oczekuje pomocy ze strony profesjonalnych doradców. Prawie 30 proc. chce się szkolić z tematów ułatwiających prowadzenie swojej firmy.

Odkąd uruchomiono portal edukacyjny Akademii PARP wiedza biznesowa przestała stanowić tajemnicę. Bezpłatne, multimedialne szkolenia on-line Akademii PARP powstały z myślą o polskich małych i średnich firmach. – Zależy nam, aby wychodzić naprzeciw polskim przedsiębiorcom, zwłaszcza tym początkującym. Dlatego szkolenia przygotowaliśmy w oparciu o rodzimy rynek i dostosowaliśmy je do potrzeb polskich przedsiębiorstw – wyjaśnia Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

„Jak założyć własną firmę?”, „Biznesplan”, „Podatek VAT”, „Jak rozwijać firmę?”, „Prawo pracy” to tylko niektóre szkolenia, które pomogą młodym przedsiębiorcom w prowadzeniu firmy. Szkolenia Akademii PARP stanowią źródło wiedzy dla przedsiębiorców z sektora MSP. Uczestnik zawsze może do nich wrócić i przypomnieć sobie informacje z danego tematu.

Akademia PARP to portal edukacyjny dający nieograniczony dostęp do wiedzy biznesowej. Oferowane są na nim szkolenia w pięciu obszarach tematycznych: zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i specjalistyczne, marketing i sprzedaż, zagadnienia finansowe i prawne oraz wiedza ogólna. Szkolenia dostępne są pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Wszyscy pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Zdobyta wiedza potwierdzana jest certyfikatem.

Szkolenia internetowe Akademii PARP dają możliwość monitorowania wyników i sprawdzania na bieżąco postępów w nauce. Dla przedsiębiorców są tym korzystniejsze, że pozwalają jednorazowo przeszkolić nawet dużą ilość pracowników bez nakładów finansowych i wysiłku logistycznego.

Tagi: akademia PARP przedsiębiorczość przedsiębiorczość akademicka
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE