Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Dotacje: Ukarana firma bez odwołania


Wiadomości | Dotacje 2010-06-22 09:24:59

Firmy nawet miesiącami czekają na wypłatę przyznanych im dotacji z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL). Powodem jest m.in. to, że urzędy marszałkowskie czy wojewódzkie urzędy pracy bardzo długo rozliczają wnioski o wypłatę transz pomocy.

MRR uznaje, że to najczęściej wina przedsiębiorców, którzy błędnie wypełniają wnioski o płatność. W styczniu wydał więc wytyczne, zgodnie z którymi będzie można ich za to ukarać. Mogą nie otrzymać całego wynagrodzenia osób odpowiedzialnych za zarządzanie projektem.

Jako pierwszy do tych zaleceń zastosował się Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego (UMWŁ). Opracował zasady, jak karać przedsiębiorców za błędy. Pensję koordynatora projektu i specjalisty ds. finansowych będzie można obniżyć o 10 proc., jeśli urząd po raz trzeci odeśle wniosek do poprawki. Przy piątej korekcie zostanie ona arbitralnie zmniejszona o połowę.

To nasz wspólny interes, aby wnioski były rozliczane szybciej. Beneficjenci nie tracą płynności, a my skutecznie zarządzamy programem – tłumaczy Jakub Mielczarek, wicedyrektor z UMWŁ.

Dlaczego przedsiębiorcy obawiają się, że urzędnicy będą ich karać bezpodstawnie? Czy oprócz procedur, opracowanych przez MRR, które są opublikowane na stronie internetowej resortu, urzędy stosują własne wytyczne, które są tajne dla przedsiębiorców? Jakie skutki dla firm może mieć mnożenie uwag do wniosków?

Beata Lisowska

Więcej: Dziennik Gazeta Prawna 22.06.2010 (119) – str.B5

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych – czytaj na gazeta prawna.pl.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: dotacje wniosek płatność transza opóźnienia kara
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE