Kalendarz wydarzeń
Październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Projekt "Wiedza i praktyka" - płatne staże w firmach dla naukowców


Wiadomości | Badania i Rozwój 2010-06-21 15:28:11

Naukowcy zainteresowani płatnym stażem w firmie mogą skorzystać z projektu "Wiedza i praktyka - klucz do sukcesu w biznesie" Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

W programie mogą wziąć udział pracownicy naukowi lub naukowo-dydaktyczni, zatrudnieni na stanowisku profesora, docenta, adiunkta lub asystenta w jednostce naukowej lub badawczo-rozwojowej na terenie Małopolski.

Płatne staże będą organizowane w mikro, małych lub średnich przedsiębiorstwach. Wnioski są przyjmowane w trybie ciągłym.

Osoby, które chcą skorzystać ze stażu powinny wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dla pracownika naukowego, znajdujący się na stronie internetowej pod adresem: http://www.marr.pl/projekty/wip/rekrutacja.html. W zgłoszeniu kandydat musi określić m.in. reprezentowaną dyscyplinę naukową, obszar zainteresowań badawczych, okres realizacji stażu czy preferowaną branżę.

Projekt "Wiedza i praktyka - klucz do sukcesu w biznesie" jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, dzięki którym uczestniczy przedsięwzięcia otrzymają wynagrodzenie średnio 3,5 tys. zł brutto za miesiąc stażu. Staż może trwać od 2 do 6 miesięcy.

Jak wyjaśnia Justyna Jaskulska z CITTRU, staż w firmie daje możliwość rozwoju osobistego, wykorzystania potencjału naukowego w gospodarce, zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia biznesowego, nawiązania ciekawych kontaktów. Z kolei przedsiębiorstwo dzięki współpracy z odbywającymi staż podnosi swoją konkurencyjność na rynku, udoskonala procesy produkcji, wprowadza innowacyjne rozwiązania.

Partnerami CITTRU realizującymi program są: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Centrum Transferu Technologii AGH oraz Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje na temat projektu wraz z regulaminem są dostępne na stronie: http://www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/1190
 

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: badania staże nauka dotacje
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE