Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

SkyCash - natychmiastowe płatności przez telefon komórkowy


Wiadomości | Finanse 2010-06-16 13:08:42

Wystartował SkyCash uniwersalna platforma płatności mobilnych, która umożliwia natychmiastowe przelewy na dowolny spośród 44,5 mln aktywnych numerów telefonów komórkowych w Polsce. SkyCash działa w każdej sieci GSM i nie wymaga posiadania konta w banku. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu, aby rozliczać się ze znajomymi, płacić w Internecie, sklepach i punktach usługowych, czy za bilety lub parkingi.

SkyCash jest przełomowym rozwiązaniem w zakresie płatności mobilnych ze względu na intuicyjną obsługę i niezależność od operatorów telekomunikacyjnych, połączone z bezpieczeństwem na poziomie kart płatniczych i bankowości elektronicznej.

SkyCash działa u każdego operatora w Polsce i na wszystkich popularnych systemach operacyjnych telefonów komórkowych, takich jak iPhone, Android, Symbian, Java i Windows Mobile oraz, już wkrótce, BlackBerry.

Wprowadzamy SkyCash w momencie, kiedy zainteresowanie użytkowników płatnościami przez komórkę rośnie gwałtownie na całym świecie – powiedział Piotr Warsicki, dyrektor zarządzający SkyCash Poland SA. – Partnerami biznesowymi SkyCash są firmy, które zapewniają wejście i rozwój usługi w skali całego kraju, w tym Mennica Polska SA (obsługa sieci sprzedaży biletów komunikacji miejskiej i opłat za parkingi), Grono.net (sieć społecznościowa z 2 mln użytkowników), Przelewy24 (dostęp do 8 tys. merchantów) i Raiffeisen Bank Polska SA (prowadzący konto rozliczeniowe SkyCash) – wylicza Warsicki.

Według badań Juniper Research całościowy rynek płatności mobilnych, przelewów pieniężnych i transakcji NFC ma w tym roku wynieść 170 miliardów dolarów. Do 2014 roku wartość ta ma zwiększyć się do prawie 630 miliardów dolarów. W Polsce mobilny dostęp do sieci staje się coraz powszechniejszy dzięki obniżce cen transferu danych oraz lawinowemu wzrostowi liczby nowych aplikacji na komórki. SkyCash szacuje, że już 90% telefonów używanych obecnie przez Polaków daje możliwość dostępu do Internetu.

SkyCash – platforma płatności mobilnych
SkyCash to uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający intuicyjne i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Można go z powodzeniem stosować do rozliczeń pomiędzy znajomymi, płatności w sklepach i punktach usługowych, np. w kawiarni, u fryzjera, w taksówce. SkyCash pozwala również na zakupy w Internecie, w tym za treści elektroniczne – stanowi tanią alternatywę dla usługi Premium SMS. Służy też do kupowania biletów komunikacji miejskiej, płacenia za parkowanie, czy dostawy do domów i biur, np. żywności.

Jak rozpocząć korzystanie ze SkyCash?
Żeby rozpocząć korzystanie ze SkyCash wystarczy zarejestrować się, zainstalować na telefonie aplikację oraz zasilić automatycznie stworzone konto środkami pieniężnymi.

Główne zastosowania:

• Płatności pomiędzy użytkownikami
• Płatności w internecie
• Płatności za towary i usługi
• Bilety komunikacji miejskiej
• Opłata za parkowanie
• Alternatywa dla Premium SMS
• Doładowania GSM

SkyCash - opinie

– Aplikacja SkyCash jest prosta i intuicyjna w obsłudze – mówi Piotr Kurczewski, prezes firmy DialCom24, do której należy serwis internetowy Przelewy24. – Przejrzyste menu, czytelne opcje – nawet na małych wyświetlaczach. Instalacja przebiega bezproblemowo, a wykonanie przelewu do innego użytkownika jest błyskawiczne i proste. Informacja o płatności pojawia się automatycznie w historii. W połączeniu z interfejsem www SkyCash wydaje się być ciekawym narzędziem płatniczym. Wzbogacenie oferty o możliwość natychmiastowego zasilenia, np. poprzez SMS lub inne kanały płatnicze, m.in. w celu uzupełnienia brakujących kilku złotych do większej transakcji, całkowicie dopełni ten system. Ogólny odbiór – bardzo pozytywny – podsumowuje Piotr Kurczewski.

Zależy nam, aby klienci mieli jak najlepszy dostęp do oferowanych przez nas usług – mówi Maciej Mironiuk, Dyrektor Działu Rozwoju Płatności Elektronicznych Mennica Polska SA. – Mennica Polska wkrótce zaoferuje mieszkańcom jednego z miast, w którym jest operatorem systemu karty miejskiej, możliwość zakupu biletów przez telefon komórkowy z wykorzystaniem SkyCash. Aplikacja ma różnorodne zastosowania, można z niej korzystać nie tylko przy zakupie biletów. Mam na myśli przelewy pieniężne między użytkownikami, płatności w różnych punktach handlowych, czy – w niedalekiej przyszłości – płatności za parkowanie w miastach. Poza tym można z niej skorzystać niezależnie od operatora sieci komórkowej. Dlatego jestem przekonany, że SkyCash będzie coraz popularniejszy – dodaje Maciej Mironiuk.

Tagi: SkyCash mikropłatności płatności mobilne płacenie komórką
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE