Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Jeszcze tylko 2 dni rekrutacji do Global Startup Challenge 2010


Wiadomości | Szkolenia 2010-06-16 08:08:18

Już tylko przez trzy dni autorzy startupów mogą zgłaszać swoje projekty do Global Startup Challenge 2010 pierwszej w Polsce inicjatywy skierowanej do twórców projektów internetowych o najwyższym potencjale sukcesu w skali globalnej sieci.

Od połowy maja najlepsze startupy z Polski i zagranicy zgłaszają swoje projekty, aby wziąć udział w dwumiesięcznych warsztatach z ekspertami w inkubatorze IT Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Ich finałem będzie rywalizacja o nagrodę główną – wsparcie startupów przez Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, który zainwestuje w nowe spółki nawet do 200 tys. euro, a także zainteresowanie wśród Aniołów Biznesu. Najlepsze startupy zaprezentują się dodatkowo we wrześniu na specjalnym spotkaniu branży internetowej Netcamp. Wygrana to również globalna kampania reklamowa dla zwycięzców przeprowadzona przez serwisy firmy Red Sky, twórcy światowego projektu – wyszukiwarki plików multimedialnych FilesTube. Jak zapowiadają właściciele Red Sky (jednego z pomysłodawców Global Startup Challenge 2010), zwycięzcy projektu mają realną szansę na światowy sukces.

Podzielimy się z finalistami naszym doświadczeniem z pracy nad projektem skierowanym na rynki światowe. W tym momencie jako jedyny polski serwis odnieśliśmy spektakularny sukces w globalnej sieci. Receptę na sukces przekażemy zwycięzcom – zapewnia Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o.o.

Statystyki
Dotychczas do rywalizacji zgłosiło się kilkadziesiąt startupów z Polski i kilka z zagranicy. Ocena projektów już trwa i wiadomo, że wybór zespołów, które zostaną zaproszone do wspólnej pracy w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym, będzie dużym wyzwaniem.

Liczba przesłanych zgłoszeń przeszła nasze oczekiwania. Na dodatek jakość zgłoszonych projektów reprezentuje naprawdę wysoki poziom merytoryczny. Większość ze zgłoszonych projektów oprócz jasno zdefiniowanej strategii rozwoju ma sprecyzowany plan monetyzacji pomysłu. Mamy wrażenie, że wśród zgłoszonych projektów jest kilka, które mogą odnieść światowy sukces na miarę Red Sky – mówi Tomasz Łasecki, Menedżer ds. Projektów Inwestycyjnych z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, jeden z organizatorów projektu.

Powodem tak dużego zainteresowania może być fakt, że informacje o uruchomieniu i założeniach Projektu pojawiły się licznie nie tylko w mediach lokalnych i ogólnopolskich, ale i zagranicznych.

Każdego dnia wśród mieszkańców Europy podejmowane są decyzje o stworzeniu ciekawych projektów internetowych. Naszym celem było dotrzeć do jak największej liczby środowisk, które mają styczność z twórcami projektów dedykowanych globalnej sieci. Cel zrealizowaliśmy i patrząc na liczbę zgłoszeń do Programu, widzimy efekt – dodaje Alicja Woźniak, Senior Account Manager z Agencji Personal PR.

Wyścig z czasem
Zbliża się moment, kiedy zespół ekspertów wyłoni 10 zespołów, które rozpoczną w Szczecinie pracę nad swoimi projektami pod czujnym okiem ekspertów z rynku IT, e-marketingu i rynku kapitałowego. Zespoły będą składać się maksymalnie z trzech osób, w tym programistów. Rezultatem dwumiesięcznej pracy będą funkcjonalne i spełniające swoje cele projekty internetowe.

W ostatnich dniach sierpnia nastąpi punkt kulminacyjny zmagań uczestników Global Startup Challenge. Wybierzemy laureatów, których projekty wyposażymy w model biznesowy, kapitał i kampanię marketingową skierowaną na rynek globalny – mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o.o. – Rekrutacja zespołów trwa jeszcze przez kilka dni. Zgłoszenie odbywa się poprzez stronę internetową: Globstar2010.com.

Global Startup Challenge 2010 to projekt, którego celem jest wyłonienie i wsparcie merytoryczne, technologiczne oraz finansowe najlepszych pomysłodawców z całej Europy.

Organizatorami projektu są: spółka Red Sky, właściciel największego projektu internetowego stworzonego przez polskich programistów FilesTube.com, oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER. W inicjatywę zaangażowany jest również Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny, Xevin Lab, Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp oraz agencja Personal PR.

Więcej informacji:
www.globstar2010.com
www.facebook.com/Global.Startup.Challenge

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: konkurs internet szkolenie startup
Źródło: Portal Innowacji
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE