Kalendarz wydarzeń
Luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Start nowego portalu MG


Wiadomości | Marketing 2010-06-16 08:03:44

- Chcemy dzielić się wiedzą, dlatego wprowadzamy nowe rozwiązania komunikacyjne oparte na systemie open-source, które ułatwią dostęp do informacji i materiałów przygotowanych w Ministerstwie Gospodarki powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej inaugurującej start nowego portalu MG. Spotkanie odbyło się 14 czerwca 2010 r. w MG.

Wicepremier Pawlak podkreślił, że jednym z głównych elementów nowej strony internetowej MG jest przejrzysta nawigacja.

Dzięki temu narzędziu można m.in. wyszukiwać potrzebne dane przy pomocy systemu słów kluczowych, które automatycznie łączą ze sobą różne artykuły w całym portalu – powiedział.

Ponadto, przy współpracy z Google, portal został wzbogacony w możliwość tłumaczenia treści w nim zawartych na język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański i chiński. – Ułatwi to dotarcie odbiorców obcojęzycznych do informacji o polskiej gospodarce – dodał wicepremier Pawlak.

Wiceszef rządu zwrócił również uwagę na zmianę podejścia do wykorzystywania treści znajdujących się na stronie internetowej MG. – Są one dostępne dla wszystkich użytkowników zewnętrznych z możliwością ich kopiowania i przetwarzania. Należy tylko podać ich źródło – zaznaczył. Z informacji w portalu można skorzystać na zasadach licencji Creative Commons Attribution Share Alike 3.0.

Wicepremier Pawlak zachęcił również do zgłaszania uwag związanych z funkcjonowaniem nowego portalu.

Chcemy aby nasz portal był jak najlepszym źródłem wiedzy o gospodarce, dlatego będziemy wdzięczni za sugestie dotyczące jego funkcjonowania – powiedział wicepremier.

Pod każdym artykułem zamieszczony jest link do formularza kontaktowego, który umożliwia przesłanie wiadomości bezpośrednio do autora danej strony.

Tagi: strona internetowa MG open-source
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE