Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Konkurs na najlepsze przedsięwzięcie współfinansowane przez UE


Wiadomości | Badania i Rozwój 2010-06-15 08:02:22

Do 7 lipca można przysyłać zgłoszenia do konkursu "Fundusze i Nauka" na najlepsze przedsięwzięcia naukowe i badawczo-rozwojowe współfinansowane z funduszy europejskich.

Konkurs organizuje Fundacja Rozwoju Regionów ProRegio w partnerstwie z Smartlink. Partnerem medialnym projektu jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach: infrastruktura szkolnictwa wyższego, komercjalizacja badań, a także wspomaganie rozwoju kompetencji pracowników instytucji badawczych.

Laureaci oraz wyróżnieni zostaną objęci kampanią promocyjną w ramach projektu "Fundusze Europejskie dla nauki - nauka dla Polski", którego celem jest podniesienie wiedzy świata nauki na temat możliwości pozyskiwania środków z europejskich funduszy poprzez pokazanie dobrych praktyk. Kampania promocyjna obejmuje wydawnictwo albumowe promujące dobre praktyki, informacje w serwisach internetowych oraz artykuły w prasie.

"Taka promocja dobrych praktyk pomoże instytucjom starającym się o dofinansowanie swoich projektów ze środków Unii Europejskiej poszerzyć swoją wiedzę i uniknąć błędów we wnioskach, a instytucjom, które nigdy nie interesowały się takim wsparciem, pokaże możliwości, z których mogłyby skorzystać" - informuje Marek Kotecki z fundacji rozwoju ProRegio.

"Posłużą temu także trzy warsztaty, które dostarczą uczestnikom profesjonalnej wiedzy o dostępnych dla instytucji naukowych i badawczo-rozwojowych formach wsparcia w ramach Funduszy Europejskich" - dodaje.

Projekt "Fundusze Europejskie dla nauki - nauka dla Polski" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.funduszeonline.pl/funduszedlanauki

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: konkurs rozwój badania komercjalizacja
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE