Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Utworzenie grupy innowacyjnych, komplementarnych laboratoriów badawczych w obszarze mikro-, nano- i optoelektroniki


Wiadomości | Badania i Rozwój 2010-06-01 08:38:46

Utworzenie grupy innowacyjnych, komplementarnych laboratoriów badawczych w obszarze mikro-, nano- i optoelektroniki jest realizowany w ramach działania 2.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przez Instytut Mikroelektroniki i Optoelektroniki oraz Instytut Systemów Elektronicznych na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Głównym celem projektu jest budowa spójnego zespołu laboratoriów, wyposażonych w nowoczesną aparaturę naukowo-badawczą, oferujących wysokiej jakości usługi badawcze w obszarze zaawansowanych technologii elektronicznych i fotonicznych. Inwestycje o łącznej wartości ok. 28 mln PLN doprowadzą do uzupełnienia bazy aparatury badawczo-naukowej laboratoriów, przez co powstanie laboratoryjny oktagon dysponujący najwyższymi kompetencjami badawczymi, bazą laboratoryjną oraz projektową.

W skład rozbudowywanego zespołu wchodzą:
Laboratorium Technologii Mikrosystemów, Laboratorium Systemów Wizji 2D i 3D, Laboratorium Fotoniki Mikrofalowej, Laboratorium Projektowania i Zastosowań Mikroelektronicznych Systemów Scalonych, Laboratorium Fotoniki Światłowodowej, Laboratorium Przyrządów Mikroelektronki i Nanoelektroniki, Laboratorium Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów, Laboratorium Internetowych Systemów Pomiarowych.

Synergia działań prowadzonych w nowopowstałym zespole laboratoryjnym przyniesie wymierne efekty w dziedzinie realizacji projektów badawczych oraz prac badawczo-rozwojowych prowadzonych wspólnie z partnerami przemysłowymi lub na ich zamówienie, zapewniając jednocześnie zwiększenie efektywności transferu nowych technologii. Nowoczesna infrastruktura badawcza, będąca pierwszoplanowym rezultatem projektu, zaowocuje możliwościami szerszego udziału w projektach europejskich, jak również w dużych projektach priorytetowych, rozwojowych oraz celowych, realizowanych przy współudziale podmiotów gospodarczych. Ścisła współpraca z organizacjami otoczenia biznesu wraz z szeroko zaplanowanymi działaniami promocyjnymi zapewnią efektywny transfer informacji o produktach oferowanych przez zespół laboratoriów do partnerów przemysłowych, działających w obszarach zaawansowanych technologii objętych tematyką projektu.

Tagi: rozwój badania labolatorium
Źródło: Portal Innowacji
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE