Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Nowy program pożyczkowy dla śląskich przedsiębiorców


Wiadomości | Finanse 2010-05-28 15:13:18

Od 1 czerwca Fundusz Górnośląski SA rozpoczyna realizację największego na Śląsku programu pożyczkowego skierowanego do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Realizację programu umożliwia wygrany przez Spółkę konkurs na dokapitalizowanie funduszy pożyczkowych i poręczeniowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego Priorytet 1, Działanie 1.1. Infrastruktura rozwoju gospodarczego.

W ramach projektu będą udzielane pożyczki mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie województwa śląskiego przez okres co najmniej 12 miesięcy. Pożyczki będą udzielane w kwotach od 25.000 zł do 600.000 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie wydatków o charakterze bieżącym (np. zakup surowców, materiałów, towarów ) oraz finansowaniem wydatków inwestycyjnych (np. zakup , budowa czy remont nieruchomości, zakup maszyn i urządzeń , zakup środków transportu). Pożyczki przeznaczone na finansowanie wydatków bieżących będą udzielana na okres 4 lat z możliwością 3 miesięcznej karencji w spłacie rat kapitałowych, zaś pożyczki inwestycyjne będą udzielane na okres do 7 lat z możliwą karencją w spłacie rat kapitałowych do 12 miesięcy.
Atrakcyjną formą finansowania dla przedsiębiorców będzie również preferencyjna pożyczka inwestycyjna przeznaczona na finansowanie wydatków związanych z realizacją nowych inwestycji w województwie śląskim.

Nowa inwestycja będzie obejmowała inwestycje w środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne związane z:

Pożyczka preferencyjna objęta zasadami Regionalnej Pomocy Inwestycyjnej będzie oprocentowana w wysokości 1 % w skal roku , zaś pozostałe pożyczki oprocentowane będą według zmiennej stawki oprocentowania równej stopie referencyjnej , ustalanej w oparciu o zasady określone w obwieszczeniu zawartym w Komunikacie Komisji Europejskiej (6-8 % w skali roku) .

Wszystkie informacje o programie, a także wzory wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej Funduszu Górnośląskiego www.fundusz-sielsia.pl

Małgorzata Obuchowska-Gembala

Tagi: przedsiębiorczość pożyczki inwestycje
Źródło: FG SA
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE