Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Rusza Forum Biotechnologii i Innowacyjnej BioGospodarki


Wydarzenia | Badania i Rozwój 2010-05-19 08:39:55

Dynamiczny rozwój badań wdrożeniowych - to temat przewodni BioForum 2010, które ruszyło 19 maja w Łodzi. Naukowcy zaprezentują ponad 100 projektów badawczo-rozwojowych z Polski, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Niemiec i Belgii. Ich tematyka obejmie substancje aktywne, leki - w tym przeciwnowotworowe, bioinżynierię środowiska, bionanotechnologie. Projekty są realizowane zarówno przez sektor nauki (uczelnie, instytuty), jak i firmy komercyjne.

Jak informuje Monika Sowińska, w imieniu organizatora - spółki Biotech Consulting, oprócz ponad stu wystawców, na BioForum zarejestrowało się przeszło tysiąc uczestników z dwunastu krajów. Spotkania biznesowe sektora biotechnologii uzupełnią branżowe seminaria, warsztaty i panele dyskusyjne.

Sowińska przypomina, że BioForum 2010 jest platformą promującą kraje Europy Środkowej w dziedzinie biotechnologii, farmacji i nauk o życiu. Skupiając w jednym miejscu reprezentantów różnych krajów, stwarza okazję dla nawiązywania międzynarodowych kontaktów biosektora. Tegoroczna edycja umożliwia także bezpośrednie spotkania biznesowe z potencjalnymi partnerami.

To również miejsce prezentacji innowacyjnych technologii, które maja zastosowanie w biogospodarce, nawiązywania współpracy i wymiany informacji. Forum jest skierowane głównie do przedstawicieli sektora farmaceutycznego, biomedycznego, osób zainteresowanych nowymi technologiami i wdrażaniem ich w swoich przedsiębiorstwach.

Zaprezentują się tu biura patentowe, fundusze kapitałowe typu venture capital i seed capital, parki technologiczne jak również centra zaawansowanych technologii oraz inkubatory technologii, innowacyjne firmy biofarmaceutyczne, a także biotechnologiczne. Odbiorcą imprezy są również pracownicy naukowi uczelni, instytutów, a także przedstawiciele firm biosektora.

Imprezy BioForum odbywają się w Centrum Biznesowym Hotelu Andel's przy Manufakturze (ul. Ogrodowa 17).Swoją obecność na Forum zapowiedzieli: Tomasz Sadzyński pełniący funkcję prezydenta Łodzi, Włodzimierz Fisiak - marszałek województwa łódzkiego oraz rektorzy łódzkich uczelni i kluczowi przedstawiciele sektora life science kraju i regionu.

Tagi: badania biotechnologia innowacje biogospodarka
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE