Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Jak inwestować w elektrownie wiatrowe?


Wydarzenia | Inwestycje 2010-05-17 14:55:03

Bezpłatną konferencję Energia z wiatru jak inwestować w odnawialne źródła energii, organizuje 25 maja 2010 r. w Warszawie dziennik Rzeczpospolita. Różne aspekty energetyki wiatrowej omówią przedstawiciele firm i organizacji wyspecjalizowanych w realizacji projektów proekologicznych. Mowa będzie m.in. o leasingu nowatorskim i efektywnym sposobie finansowania elektrowni wiatrowych.

EkoLeasing – specjalny produkt umożliwiający kompleksowe finansowanie elektrowni wiatrowych, firma BZ WBK Finanse & Leasing wprowadziła na rynek, jako pierwszy leasingodawca w Polsce, w roku 2009. Oferta dotyczy leasingu finansowego oraz operacyjnego, również w formie leasingu zwrotnego. Skorzystać z niej mogą przedsiębiorcy oraz rolnicy indywidualni inwestujący zarówno w nowe jak i używane elektrownie.

- Unijny pakiet energetyczno-klimatyczny zobowiązuje Polskę do produkcji 15% energii pochodzącej z odnawialnych źródeł od 2015 roku. Spory udział w jej wytworzeniu będzie miała właśnie technologia wiatrowa. Wsparcie unijne dla źródeł energii odnawialnej kreuje więc spory rynek dla firm finansujących, w tym firm leasingowych – mówi Tomasz Górski, koordynator ds. leasingu elektrowni wiatrowych w BZ WBK Finanse & Leasing.

- O ile wiedza na temat energii wiatrowej jest coraz powszechniejsza, o tyle praktyczna realizacja tego typu inwestycji nadal nie jest łatwa. Jedna z przyczyn to właśnie ograniczona oferta finansowania takich rozwiązań – dodaje Daniel Mrozek, odpowiedzialny za rozwój oferty produktowej w BZ WBK Finanse & Leasing.

Konferencja „Energia z wiatru – jak inwestować w odnawialne źródła energii” odbędzie się 25 maja o godz. 10.00 br. w siedzibie „Rzeczpospolitej” przy ul. Prostej 51 w Warszawie.

W programie spotkania znajdują się m.in. wizja energetyki wiatrowej w Polsce do 2020 roku, źródła finansowania energetyki wiatrowej oraz nowelizacja prawa energetycznego.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Tagi: konferencja energia wiatr elektrownia
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE