Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Aukcja wspierająca studentki prowadzące samodzielne badania naukowe lub angażujące się w projekty badawcze


Wiadomości | Badania i Rozwój 2010-04-16 08:43:50

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz ELLE serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w aukcji sukienek polskich projektantów. Całkowity dochód z przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na stypendia naukowe dla laureatek konkursu "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej - Curie".

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz redakcja magazynu ELLE. Inicjatywa promuje młode, ambitne i kreatywne kobiety, które realizują samodzielne badania naukowe lub angażują się w projekty badawcze. Studentki kierunków inżynieryjnych, technicznych, matematycznych i przyrodniczych, realizując swoją pasję, mają jednocześnie szansę na zdobycie nagród pieniężnych.

Nadesłane na konkurs projekty badawcze zostały ocenione przez specjalną Kapitułę Konkursową, w której skład wchodzą wybitni naukowcy oraz przedstawiciele środowiska nauki, ministerstwa i redakcji magazynu ELLE. Ocenie podlegała przede wszystkim innowacyjność projektu, oryginalne podejście do zagadnienia oraz stopień zaangażowania studentki w podejmowaną tematykę. Kapituła zwracała również uwagę na możliwość praktycznego wykorzystania wyników badań.

Autorki najlepszych projektów badawczych otrzymają nagrody pieniężne, na które złożą się środki zebrane podczas internetowej aukcji sukni wieczorowych. Kreacje wybitnych polskich projektantów dostępne będą przez dwa tygodnie od 8 do 22 kwietnia 2010 r. w serwisie Allegro, www.elle.allegro.pl. Na licytację wystawione zostaną suknie: Dawida Wolińskiego, Maciej Zienia, Justyny Chrabelskiej, Ani Kuczyńskiej, Joanny Klimas, Evy Minge, Tomasza Ossolińskiego, Violi Śpiechowicz, Agnieszki Maciejak duetu Paprocki & Brzozowski oraz marek Reserved, Deni Cler, Solar i Caterina. Cena wywoławcza każdej kreacji to 1 tys. złotych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w aukcji, która wspierając szlachetną inicjatywę MNiSW oraz ELLE, przyczynia się w istotny sposób do promocji wartościowych przedsięwzięć naukowych młodych, twórczych kobiet.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: konkurs badania kobiety elle
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE