Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Młodzi przedsiębiorcy wspierani przez MG


Wiadomości | Finanse 2010-04-12 10:17:43

Ministerstwo Gospodarki przeznaczyło ponad 25 mln złotych na wsparcie projektu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Droga do Polski przedsiębiorczej. Dzięki tym funduszom na najlepszych uczelniach w całej Polsce tworzone są warunki do rozwoju przedsiębiorczości środowiska akademickiego - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas wizyty w warszawskich Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości (AIP) 9 kwietnia br.

O zaangażowaniu i poparciu MG dla projektu wiceminister Rafał Baniak mówił podczas spotkań z kadrą zarządzającą poszczególnymi AIP. - Najistotniejszym efektem działania Inkubatorów jest tworzenie aktywnej wspólnoty młodych ludzi, skupionych wokół kluczowych ośrodków naukowo-biznesowych w Polsce – ocenił. Wyraził ponadto nadzieję, że projekt przyczyni się do poprawy wizerunku kraju na arenie międzynarodowej, co w przyszłości ułatwi pozyskiwanie inwestorów zagranicznych, oraz ekspansję polskich przedsiębiorstw w Europie i na świecie.

Podczas spotkań z władzami uczelni wiceminister Baniak poruszył kwestie współpracy inkubatorów i uczelni, z których się wywodzą. - Ma to szczególne znaczenie dla promowania wspólnych inicjatyw – podkreślił wiceminister. - To także realna korzyść dla uczelni, która jako gospodarz AIP współpracuje z partnerami biznesowymi, kreując swoją renomę i sieć powiązań – dodał.

Jednym z elementów wizyty wiceministra na uczelniach było spotkanie z beneficjentami AIP Politechniki Warszawskiej, które stało się okazją do wymiany doświadczeń młodych przedsiębiorców, prezentacji ich osiągnięć oraz planów na przyszłość.

***

Wiceminister Rafał Baniak odwiedził AIP w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnice Warszawskiej oraz Szkole Głównej Handlowej.

Projekt Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości „Droga do Polski przedsiębiorczej” zakłada m.in.:

wypromowanie ok. 400 firm, w tym ok. 250 firm innowacyjnych

przeanalizowanie ok. 5 000 pomysłów biznesowych

wyposażenie ok. 300 stanowisk pracy przeznaczonych dla osób realizujących projekty gospodarcze w ramach AIP oraz 70 w ramach AIP Business Link (BL).

Wartość usług wyświadczonych firmom w ramach AIP BL szacowana jest na ok. 9,5 mln zł.

Tagi: przedsiębiorczość akademicka AIP inkubatory przedsiębiorczości
Źródło: MG
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE