Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Ministerstwo Nauki liderem w dystrybucji środków


Wiadomości | Dotacje 2010-04-08 09:40:54

2,2 mld zł zakontraktowanego finansowania i 92% wykorzystanych środków to dane potwierdzające pozycję MNiSW jako lidera w realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W ciągu dwóch lat od uruchomienia programu zawarto 36 umów o dofinansowanie, w tym 26 umów dla projektów z Indykatywnej listy projektów kluczowych oraz 10 umów z beneficjentami projektów wyłonionych w ramach konkursu. Wartość dofinansowania we wszystkich podpisanych umowach wynosi około 2,2 mld zł, co stanowi ponad 92% dostępnej alokacji.

Ostatnio podpisaną umową (31 marca 2010 r.) jest kontrakt z Politechniką Śląską na realizację projektu pn. Budowa Laboratorium Naukowo-Dydaktycznego Nanotechnologii i Technologii Materiałowych w Gliwicach o łącznej wartości dofinansowania w wysokości 23,5 mln zł. W ten sposób zakończona została kontraktacja dla projektów konkursowych z listy podstawowej.

W ramach realizowanej inwestycji zostanie wybudowany nowoczesny obiekt pełniący funkcje naukowo-dydaktyczne, w którym zostaną zlokalizowane m. in. pomieszczenia dydaktyczne, laboratoryjne, administracyjne i techniczne w pełni przystosowane do osób niepełnosprawnych. Beneficjent, dzięki dofinansowaniu, będzie mógł rozszerzyć swoją ofertę o kompleksowe, wysokospecjalistyczne usługi dydaktyczne i badawcze na potrzeby dydaktyki oraz przygotować nowe kierunki kształcenia, odpowiadające wymogom stawianym wiodącym uczelniom technicznym nie tylko w kraju, ale i w Europie.

Dzięki funduszom w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wspierane są obszary kluczowe dla rozwoju kraju: środowisko, transport, energetyka, kultura, ochrona zdrowia i szkolnictwo wyższe. Dotychczas beneficjenci programu w ramach tych wszystkich obszarów złożyli projekty przekraczające 66 proc. dostępnych środków unijnych (27,9 mld euro). Najwyższe wykorzystanie dostępnej alokacji środków odnotowano w sektorze szkolnictwa wyższego (92 proc.), kultury (62 proc.) oraz środowiska (41 proc.), a chętnych ubiegających się o dotacje było więcej niż dostępnych funduszy. Od zeszłego roku tempo wykorzystania środków w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko cały czas rośnie. Z funduszy Programu można korzystać do 2015 r.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: fundusze wydatkowanie
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE