Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Srebrny Punkt


Wiadomości | Kadry 2010-04-07 12:36:06

Punkt Informacyjny Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach zajął drugie miejsce w rankingu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku Pentor Research i Laboratorium Badań Społecznych, na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, przeprowadziły badanie diagnozujące sposób funkcjonowania Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE). Pod lupą znalazły się 42 miejsca informacji o Europejskim Funduszu Społecznym istniejące przy instytucjach pośredniczących szczebla regionalnego i centralnego.

Punkt Informacyjny EFS działający przy Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach uplasował się na drugiej pozycji w tym rankingu, tylko nieznacznie za województwem pomorskim.

Badanie zostało przeprowadzone metodą tzw. tajemniczego klienta. Do każdego z punktów zgłosiły się (osobiście, telefonicznie oraz drogą e-mailową) osoby w celu uzyskania informacji. Wśród nich znalazła się kobieta chcąca wrócić na rynek pracy po przerwie związanej z urlopem macierzyńskim, student poszukujący informacji do swojej pracy naukowej o funduszach europejskich, pracownik zainteresowany szkoleniami podnoszącymi kwalifikacje, przedsiębiorca zamierzający aplikować w ramach PO KL oraz bezrobotny chcący otrzymać wsparcie z EFS. Znalazł się wśród nich także tzw. „trudny klient” – roszczeniowy, niezdecydowany oraz o różnym poziomie wiedzy na temat Kapitału Ludzkiego.

Badanie było kompleksowe – oprócz obsługi klienta badano umiejscowienie punktu, oznakowanie, dostępność dla osób niepełnosprawnych, stopień prywatności i intymności możliwy do osiągnięcia podczas rozmowy.

Wydział EFS stawia na dotarcie do tych klientów, którzy jeszcze nie uświadamiają sobie korzyści płynących z aplikowania o środki unijne. W tym celu obecne akcje informacyjno-promocyjne są kierowane do potencjalnych klientów poza urzędem, w ich otoczeniu i środowisku.

Tagi: dotacje ue punkt informacyjny katowice
Źródło: samorzad.pap.pl
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE