Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Grafika komputerowa i język angielski dla osób 45+


Wiadomości | Kadry 2010-04-07 08:32:25

Rozpoczęły się zapisy do projektu "Podnieś swoje kwalifikacje! Grafika i animacja 2D i 3D z językiem angielskim", organizowanego przez Ośrodek Szkoleniowy DEMO w Katowicach. Kierowany jest on szczególnie do osób po 45 roku życia.

W ramach ponadrocznego cyklu bezpłatnych szkoleń będzie można nauczyć się obsługi najpopularniejszych programów do tworzenia grafiki i animacji– Corel Draw, Adobe Photoshop, Adobe Flash, Blender 3D czy Autodesk 3DSMax. Uczestnicy poznają podstawy modelowania i animacji 3D, przetwarzania obrazów czy tworzenia grafiki reklamowej. Całości dopełnią zajęcia z języka angielskiego na trzech różnych poziomach zaawansowania, zakończone egzaminem TOEIC, potwierdzającym znajomość języka w środowisku biznesowym. W sumie projekt przewiduje aż 440 godzin zajęć.

To innowacyjny projekt, bardzo ciekawe połączenie najnowszych trendów w komputerowym projektowaniu ze specjalistycznym językiem angielskim, przydatnym w kontaktach biznesowych. – mówi Aleksandra Płonka z firmy DEMO. – W jego ramach uczestnicy będą mieli również dostęp do najnowszych wersji programów graficznych oraz nowoczesnych pracowni komputerowych, zlokalizowanych w ścisłym centrum Katowic.

Celem szkoleń jest umożliwienie rozwoju zawodowego uczestników oraz podniesienie ich konkurencyjności na rynku pracy. Szczególną uwagę zwrócono w nim na osoby po 45 roku życia, a więc tę grupę pracowników, którzy mogą być zagrożeni wykluczeniem zawodowym. To właśnie ich zgłoszenia traktowane będą priorytetowo. Pomocą w zrozumieniu skomplikowanych zagadnień mają być również dodatkowe grupowe i indywidualne konsultacje.

Techniki szkoleniowe zostały dobrane tak, by uwzględnić również możliwości osób starszych, mniej zaznajomionych z obsługą programów komputerowych. Będą one miały możliwość korzystania z dodatkowych zajęć praktycznych oraz indywidualnych konsultacji językowych. Wykorzystamy tu innowacyjną metodę intermentoringu, czyli nauczania osób starszych przez młodszych „mentorów”, co – mamy nadzieję – przyczyni się do pokonania bariery edukacyjnej i poprawienia umiejętności psychospołecznych uczestników – mówi Aleksandra Płonka.

Projekt „Podnieś swoje kwalifikacje! Grafika i animacja 2D i 3D z językiem angielskim” rozpocznie się na początku czerwca tego roku i zakończy w listopadzie 2011, z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu 2010 i 2011.

W jego ramach przewidziano zajęcia dwa razy w tygodniu w godzinach 16.00 – 20.00. Warunkiem uczestnictwa w cyklu szkoleń jest zatrudnienie (na dowolny rodzaj umowy), czasowe lub stałe zameldowanie na terenie woj. śląskiego i zainteresowanie podnoszeniem kwalifikacji.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez specjalny formularz na stronie www.grafikaianimacja.pl.

Na uczestników czeka 100 miejsc – 10 grup po 10 osób. Nabór rozpoczął się w marcu i potrwa do maja tego roku.

Projekt realizowany jest w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i jest całkowicie bezpłatny.

Ośrodek Szkoleń Informatycznych DEMO istnieje od 1991 roku. Prowadzi kursy komputerowe dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Posiada własne studio grafiki komputerowej oraz dostarcza usługi internetowe wielu firmom i instytucjom na terenie Śląska. Jest założycielem Szkoły Informatycznej Novum oraz Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach.

Tagi: szkolenie kadry 45+ grafika animacja 2D 3D
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE