Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Dokumenty elektroniczne w zarządzaniu biznesem. Stan obecny i przyszłość.


Porady ekspertów | Zarządzanie 2010-04-06 10:15:01

Od wielu lat przedsiębiorcy marzą o tym aby nie tonąć w stertach papierów lecz zająć się zarządzaniem własnym biznesem. Z pewnością ograniczenie ilości zużywanego papieru oraz możliwość przekazywania danych dają dokumenty elektroniczne, które coraz powszechniej są stosowane w polskich realiach.

Wprowadzenie w Polsce podpisu elektronicznego, stworzenie warunków stosowania faktury elektronicznej, a także możliwość elektronicznego rozliczania podatku dochodowego spowodowało, że nawet mikroprzedsiębiorcy uwierzyli w możliwość szybkiego załatwiania spraw „papierkowych”. Najważniejsze cechy dokumentów elektronicznych to:

Najważniejszym dokumentem elektronicznym dla przedsiębiorcy jest faktura, która dokumentuje zakupy (jest podstawą ewidencjonowania kosztów) oraz jest dowodem sprzedaży. Ogromne znaczenie faktury wynika z konieczności korzystania z niej przez Warunki formalne do szerokiego stosowania faktury elektronicznej wytworzyło Rozporządzenie Ministra Finansów z 14 lipca 2005 r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej. Wystawienie faktury elektronicznej, zgodnie z rozporządzeniem, jest możliwe tylko wówczas, gdy odbiorca faktury wyrazi na to zgodę.

W Rozporządzeniu (par. 4) przewidziane są dwie formy zagwarantowania integralności i potwierdzenia pochodzenia dokumentu:

Zachęcamy do zapoznania się z całością artykułu - link poniżej.

Pliki do pobrania:Dokumenty_elektroniczne_w_zarzadzaniu_biznesem.pdf
Tagi: dokumenty elektroniczne e-faktura
Źródło: Opracowanie własne eksperta na zlecenie GAPP S.A.; © DlaFirmy.info.pl
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE