Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Reforma to szansa dla uczelni ze wszystkich regionów


Wiadomości | Szkolenia 2010-03-31 08:21:00

- Reforma systemu nauki i szkolnictwa wyższego stworzy nowe możliwości rozwoju także dla uczelni opolskich - powiedziała minister Barbara Kudrycka podczas wczorajszej wizyty w Opolu.

- Zmiany, które zaprojektowaliśmy, są skierowane do środowisk akademickich z ambicjami, do studentów z aspiracjami, do otwartych na pozytywne zmiany władz uczelni. Nie ma co się bać reform. Są tak przygotowane, aby zdynamizować rozwój uczelni, zwłaszcza wobec niżu demograficznego. Proponowane zapisy stwarzają dodatkowe szanse i możliwości rektorom, dają szersze uprawnienia uczelniom, a w części nakładają zobowiązania. Uczelnie opolskie również mają ogromną szansę skorzystać na reformach – podkreśliła prof. Barbara Kudrycka podczas otwartego spotkania ze społecznością akademicką Opola i regionu.

Podczas debaty ze studentami i nauczycielami akademickimi minister Kudrycka zaprezentowała najważniejsze planowane zmiany na polskich uczelniach oraz nowe regulacje lepiej chroniące prawa studentów.

Wcześniej, przed debatą otwartą, prof. Barbara Kudrycka spotkała się z władzami Uniwersytetu Opolskiego oraz władzami miasta i województwa. Spotkanie było poświęcone aktualnej sytuacji uniwersytetu oraz planom na następne lata wynikające z przyjętej w grudniu przez Senat Strategii UO.

Następnie minister Kudrycka spotkała się z przedstawicielami wszystkich uczelni z województwa opolskiego, podczas którego dyskutowano o planowanych zmianach w systemie nauki i szkolnictwa wyższego. Pani Minister miała także okazję zobaczyć campus UO z Domem Studenckim „Mrowisko”, Wydziałem Prawa i Administracji remontowanym ze środków MNiSW, a także campus Politechniki Opolskiej, gdzie mieści się jedyny w Europie Instytut Konfucjusza , działający przy uczelni technicznej.

Tagi: nauka studia reforma
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE