Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Międzynarodowa konferencja inwestorów Perspektywy rozwoju współpracy inwestorów i start-upów..."


Wydarzenia | Inwestycje 2010-02-26 08:33:38

W Małopolsce codziennie rodzi się wiele pomysłów na biznes. Wiele z nich nie ma szansy na realizację z różnych względów: braku kapitału czy zainteresowanych inwestorów. Sieć Inwestorów KPT nowy projekt realizowany przez Krakowski Park Technologiczny jest odpowiedzią na ten problem.

To platforma, która ułatwia inwestorom pozyskanie projektów rokujących wysoki zysk, a innowacyjnym przedsiębiorcom kapitału na rozwój. Przedsiębiorczy inżynierowie czy naukowcy szukający możliwości komercjalizacji swoich odkryć, którzy do tej pory bezskutecznie starali się o fundusze z banków, programów unijnych zyskują nowe narzędzie finansowania.

W dniach 4-5 marca 2010 r. w krakowskim hotelu Andel’s przy ulicy Pawiej 3 odbędzie się międzynarodowa konferencja „Perspektywy rozwoju współpracy inwestorów i start-upów - inwestycje kapitałowe w projekty o wysokim stopniu ryzyka” rozpoczynająca projekt „Sieć Inwestorów Krakowskiego Parku Technologicznego”.

Konferencja inwestorów to pierwsze, tak duże wydarzenie poświęcone rynkowi kapitałowemu oraz finansowaniu innowacji w Małopolsce. Podczas dwóch dni poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące przedsięwzięć we wczesnych fazach rozwoju (seed-capital, projekty w preinkubacji) oraz nowych źródeł finansowania jak fundusze zalążkowe czy fundusze Venture Capital.

W pierwszym dniu (4.03.2010) konferencji swoim doświadczeniem w pozyskiwaniu kapitału na innowacyjne projekty podzielą się Steve Glangé z Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu, Aline Daniel z Parku Technologicznego w Andaluzji, Andrea di Anselmo reprezentujący META Group z Włoch oraz eksperci z Polski: Emil Stępień - Dyrektor Działu Rozwoju NewConnect, Anna Katarzyna Nietyksza – Prezes Zarządu Eficom S.A. i Rafał Styczeń - Prezes Zarządu IIF S.A.

Drugi dzień (5.03.2010) poświęcony jest debatom tematycznym z udziałem przedstawicieli samorządu, Krakowskiego Parku Technologicznego, funduszy Venture Capital i ekspertów międzynarodowych. Zgromadzeni goście zaprezentują rozwiązania w trzech blokach tematycznych:

Więcej informacji na stronie www.siecinwestorowkpt.pl

Pliki do pobrania:Program konferencji
Tagi: inwestor sieć inwestorów anioł biznesu
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE