Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

9 młodych badaczy laureatami programu "Ventures" FNP


Wiadomości | Badania i Rozwój 2010-02-19 14:43:44

Łącznie milion złotych trafi do dziewięciu młodych badaczy - laureatów programu "Ventures" Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP). W ramach programu Fundacja przyznaje stypendia naukowe i granty badawcze na projekty naukowe, które mają zastosowanie w gospodarce, a realizowane są przez studentów, absolwentów i doktorantów z całej Polski.

Najwyższe stypendium czwartej edycji programu "Ventures" otrzymał Kamil Kamiński z Uniwersytetu Jagiellońskiego, któremu FNP przyznała ponad 230 tysięcy złotych na projekt "Synteza i zastosowanie modyfikowanych polisacharydów do neutralizacji heparyny i ekstrakcji kwasów nukleinowych - badania in vivo i in vitro".

Wśród nagrodzonych znaleźli się również: Rafał Gawin z Instytutu Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk; Tomasz Grzyb z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza; Bogna Ignatowska-Jankowska z Uniwersytetu Gdańskiego; Maja Kochanowska z Uniwersytetu Gdańskiego; Agnieszka Nowak-Król z Instytutu Chemii Organicznej PAN; Agnieszka Podborska z Uniwersytetu Jagiellońskiego; Filip Ulatowski i Tomasz Wdowik z Instytutu Chemii Organicznej PAN.

Dziewięcioro laureatów czwartej edycji konkursu otrzyma imienne stypendium naukowe w wysokości 3 tys. złotych (doktoranci) i tysiąca złotych (studenci) miesięcznie oraz granty badawcze do 35 tys. złotych rocznie na zrealizowanie wyróżnionych projektów. Program ma zwiększyć atrakcyjność pracy naukowej w kraju, zainteresować młodych uczonych pracą naukową, a także przyczynić się do zwiększenia liczby projektów, których wyniki mogą być wdrożone w działalności gospodarczej.

O stypendium mogą się ubiegać studenci jednolitych studiów magisterskich - po ukończeniu trzeciego roku studiów - lub studiów II stopnia; absolwenci do trzech lat po ukończeniu studiów magisterskich, którzy są zatrudnieni na etatach naukowo-dydaktycznych i uczestnicy studiów doktoranckich.

Młodzi naukowcy, którzy chcą skorzystać ze stypendiów programu "Ventures" powinni wypełnić elektroniczny formularz, a następnie wydrukować go i przesłać na adres FNP: ul. Grażyny 11, 02-548 Warszawa.

Wnioski do V edycji programu "Ventures" można składać do 15 kwietnia.
Program jest realizowany w ramach Działania 1.2 "Wzmocnienie potencjału kadrowego nauki" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Szczegółowe informacje na temat programu i formularz elektroniczny są dostępne na stronie internetowej. EKR

Tagi: naukowcy badania granty stypednia
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE