Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Bezpłatne szkolenia nt. firm typu spin-off i spin-out w Małopolsce


Wiadomości | Badania i Rozwój 2010-02-11 08:24:44

Studenci, absolwenci szkół wyższych i pracownicy naukowi z Małopolski, którzy chcą założyć własny biznes, mogą wziąć udział w cyklu darmowych szkoleń "Być przedsiębiorcą. Własna firma spin off, spin out". Cykl będzie się składał z trzech etapów: szkoleń w 15-osobowych grupach, doradztwa indywidualnego oraz ze szkoleń internetowych.

Organizatorzy chcą zgromadzić 120 osób, a szkolenia mają się zacząć w drugiej połowie lutego. Organizatorzy przewidują jeszcze dwie dodatkowe tury szkoleń: w czasie wakacji i po wakacjach. Zajęcia będą odbywać się w kilkunastoosobowych grupach, średnio 2 razy w tygodniu, w godzinach dostosowanych do dostępności uczestników spotkań.

Organizatorem szkoleń jest firma COMBIDATA, a projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podczas szkoleń uczestnicy dowiedzą się m.in. jak się zakłada i prowadzi własną działalność gospodarczą, jak zarządza się małą firmą, jak tworzy się biznes plan, na czym polega internetowa promocja firmy i jak komercjalizuje się naukę.

Podczas ostatniego miesiąca szkoleń, uczestnicy będą mogli liczyć na konsultacje indywidualne z zakresu podatków i marketingu. Przez pół roku po ukończeniu zajęć uczestnicy będą mieli dostęp do szkoleń elektronicznych.

Firma spin-off i spin-out, jak informują organizatorzy, to nowe przedsiębiorstwo, które powstało w drodze usamodzielnienia się pracownika/ów np. szkoły wyższej lub laboratorium badawczego, wykorzystujących w tym celu intelektualne zasoby organizacji macierzystej. Firmy spin-off mają charakter przedsięwzięć niezależnych od organizacji macierzystej. To także firmy zakładane przez absolwentów (studentów), wykorzystujących wiedzę zdobytą w trakcie studiów. Firmy spin-out są kapitałowo lub operacyjnie (w sposób najczęściej sformalizowany) powiązane z organizacją macierzystą.

Szkolenia "Być przedsiębiorcą. Własna firma spin off, spin out" są organizowane również w województwie lubelskim.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://eduportal.pl/spin

Tagi: spin-off spin-out własny biznes własna działalność doradztwo EFS dofinansowanie z UE własna firma
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE