Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Nowe laboratoria multimedialne Politechniki Śląskiej


Wiadomości | Badania i Rozwój 2010-02-04 07:46:08

Dwa nowe multimedialne laboratoria interaktywnej edukacji za 2 mln złotych zyskają wydziały Politechniki Śląskiej. Z laboratoriów będą mogli skorzystać studenci wydziałów Matematyczno-Fizycznego oraz Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Środki finansowe pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego.

Jak informuje Politechnika Śląska, laboratoria powstaną w ramach projektu inwestycyjnego "Modernizacja i utworzenie multimedialnych laboratoriów interaktywnego i zdalnego nauczania przedmiotów ścisłych na Wydziałach Matematyczno-Fizycznym i Automatyki, Elektroniki i Informatyki".

Laboratoria będą wyposażone w 30 stanowisk, spośród których część będzie dostosowana do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Studenci będą mogli korzystać z tablic interaktywnych, urządzeń do prezentacji grafiki dotykowej, a także systemów FM, które pozwalają na bezprzewodową transmisję głosu wykładowcy bezpośrednio do odbiornika współpracującego z aparatem słuchowym lub słuchawkami, co znacząco poprawia jakość odbioru i zrozumienia wykładów.

"To już kolejny etap przystosowywania uczelni do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku udostępniono dwa stanowiska komputerowe w Bibliotece Głównej Politechniki Śląskiej, dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki temu zainteresowani mogą samodzielnie korzystać zarówno z materiałów dostępnych w internecie, jak i z publikacji oferowanych przez Bibliotekę. Zakupiono również 5 systemów FM, które są wypożyczane indywidualnie na czas studiowania" - czytamy na stronie internetowej PŚ.

Tagi: badania i rozwój wyższe uczelnie laboratoria
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE