Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Śląsk promuje przedsiębiorczość


Wiadomości | Dotacje 2010-02-03 07:57:36

1 lutego Wojewódzki Urząd Pracy rozpoczął realizację projektu pt. "Promocja przedsiębiorczości w województwie śląskim". Polega on na przygotowaniu i przeprowadzeniu skoordynowanej kampanii informacyjno-promocyjnej dotyczącej Działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Projekt, realizowany do końca 2010 roku, oprze się na skojarzeniowej promocji przedsiębiorczości i samozatrudnienia poprzez pokazanie tzw. "dobrych praktyk". Jego głównym celem jest upowszechnianie wśród mieszkańców regionu wiedzy na temat korzyści związanych z otwarciem i prowadzeniem własnego biznesu.

Chcemy w szczególności kreować wśród mieszkańców naszego województwa postawy proprzedsiębiorcze, promować samozatrudnienie wśród osób znajdujących się w grupie docelowej Działania 6.2, dla których szansą na rozwój zawodowy jest prowadzenie własnej firmy. Poprzez liczne działania pragniemy przełamywać stereotypy dotyczące podejmowania działalności gospodarczej przez kobiety, zwłaszcza w branżach tradycyjnie przypisanych mężczyznom, jak również upowszechniać informacje na temat możliwości pozyskania wsparcia na otwarcie własnego biznesu – mówi kierownik projektu Paulina Cius.

W ramach projektu przygotowane i zrealizowane zostaną takie działania jak: promocja w internecie, w telewizji czy w prasie oraz reklama na nośnikach wielkoformatowych. Wszystkie elementy kampanii będą zsynchronizowane czasowo ze względu na konieczność wzmocnienia siły przekazu.

Aleksandra Cieślik

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: przedsiębiorczość akademicka dotacje przedsiębiorczość ue samozatrudnienie zakładanie firmy własna firma 6.2
Źródło: WUP Katowice
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE