Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Rozwiń skrzydła w sektorze telekomunikacji


Wydarzenia | Inwestycje 2010-01-20 11:34:21

Miasteczko Multimedialne Park Technologiczny oraz Stowarzyszenie Klaster Multimediów i Systemów Informacyjnych, we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego e-południe, przygotowało pierwszą z pięciu ogólnopolskich konferencji dotyczących pozyskiwania inwestora kapitałowego na realizację innowacyjnych przedsięwzięć i finansowania rozwoju firmy.

21 stycznia 2010 r. w Katowicach odbędzie się specjalistyczne spotkanie „Rozwiń skrzydła – możliwości finansowania rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć w sektorze telekomunikacji”, realizowane w ramach projektu unijnego pt. „Kapitał na start w innowacje – promocja innowacji w środowisku biznesowym i naukowym”.

W katowickim kompleksie biurowym Opolska 22 przedstawiciele branży telekomunikacyjnej oraz przedsiębiorcy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat alternatywnych źródeł finansowania innowacyjnych przedsięwzięć, w tym z udziałem inwestora prywatnego, zasad funkcjonowania i debiutu na alternatywnym rynku GPW – NewConnect etc.

Prelegenci konferencji to inwestorzy, praktycy i eksperci oraz przedsiębiorcy, którzy wybrali taką ścieżkę zewnętrznego finansowania rozwoju firmy – przedstawią oni „od kuchni” kolejne kroki w procesie inwestycyjnym, uzmysłowią na konkretnych przykładach korzyści płynące ze współpracy z inwestorem prywatnym, venture capital/private equity oraz podsuną praktyczne wskazówki i zasady pisania dobrych biznesplanów. Przedsiębiorcy z kolei na własnych przykładach zaprezentują możliwości, jakie daje finansowanie rozwoju z zewnętrznych źródeł finansowania, oraz cenne wskazówki w zakresie procesu pozyskiwania inwestora.

Konferencja połączona będzie z konkursem Startery Innowacji na najlepsze pomysły gotowe do pozyskania zewnętrznego finansowania, którego zwycięzcy otrzymają pakiet bezpłatnych specjalistycznych konsultacji.

W programie konferencji znajdą się, między innymi: wystąpienie Elwiry Waszkiewicz, Dyrektor Projektu, panel dotyczący możliwości finansowania przedsiębiorstw na wczesnym etapie rozwoju, przykłady inwestycyjne w branży telekomunikacyjnej, résumé doświadczeń w inwestowaniu w spółki telekomunikacyjne. Wśród zaproszonych prelegentów są:
• Wojciech Szapiel – Partner Zarządzający APAX Consulting Group,
• Dariusz Brzeziński – Partner Zarządzający Polish Investment Fund,
• Tomasz Grzybowski – przedstawiciel spółki telekomunikacyjnej, członek „Lewiatan Business Angels”,
• Piotr Gruszewski – Anioł Biznesu.

Podczas konferencji zaplanowano również indywidualne konsultacje i rozmowy z ekspertami.
Pełna agenda konferencji na stronie www.KapitalNaStartwInnowacje.pl.

Zgłoszenia:
Małgorzata Batko
tel.: +48 18 44 99 460
e-mail: malgorzata.batko@multiklaster.pl

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z EFRR w ramach PO IG oraz budżetu państwa, Priorytet 3 – Kapitał dla innowacji, Działanie 3.1 – Inicjowanie działalności innowacyjnej.

Tagi: konferencja innowacje kapitał inwestowanie
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE