Kalendarz wydarzeń
Maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

"Grasz o staż" - ostatnie chwile na pozyskanie najlepszych stażystów


Wiadomości | Kadry 2010-01-12 13:26:36

To już ostatnie chwile na zgłoszenie swojej organizacji do udziału w tym najstarszym ogólnopolskim konkursie studenckim. Tegoroczna odsłona "Grasz o staż" rozpocznie się 1 lutego poprzez opublikowanie zadań na stronie www.grasz.pl. Również poprzez stronę zainteresowane firmy i organizacje mogą zgłaszać swoje zainteresowanie udziałem w konkursie.

Jeszcze tylko przez 7 dni firmy i organizacje zainteresowane pozyskaniem najlepszych stażystów mogą zgłaszać swój udział w jubileuszowej XV edycji konkursu "Grasz o staż".

"Grasz o staż" jest inicjatywa nietuzinkową, która pozwala połączyć dwa puzzle rynku pracy. Z jednej strony pracodawcy zyskują bardzo dobrych stażystów i pracowników oraz potwierdzają swoją społeczną wrażliwość i odpowiedzialność. Z drugiej strony dzięki konkursowi młode aktywne osoby zdobywają pierwsze poważne doświadczenia zawodowe, często będące przepustką do stałej pracy

"Grasz o staż" pomaga im w zawodowym stracie – mówi prof. Witold Orłowski, doradca ekonomiczny PricewaterhouseCoopers – przedstawiciel organizatorów konkursu.

Doświadczenia dotychczasowych fundatorów, którzy przyjęli stażystów wyłonionych z konkursu "Grasz o staż" pokazują, że jest on inicjatywą, która przynosi firmie różnorakie korzyści.

Z jednej strony jest to możliwość pozyskania bardzo dobrych stażystów wyselekcjowanych na podstawie przedstawionych przez firmę kryteriów, co potwierdza Barbara Kuźma zastępca dyrektora departamentu zarządzania personelem w Eurobanku

- Udział w "Grasz o staż" – które postrzegamy, jako jedno z bardziej prestiżowych przedsięwzięć skierowanych do studentów - jest dla nas okazją dotarcia do osób wybitnie uzdolnionych i zmotywowanych. Czyli takich jakie chcielibyśmy wiedzieć w naszych szeregach.

Z drugiej, jak mówi Eliza Kearney, doradca ds. personalnych w Thomson Reuters, to możliwość prezentacji pracodawcy i budowania jego marki

- Udział Thomson Reuters w Konkursie to zdecydowanie element większej strategii budowania wizerunku. Udział w "Grasz o staż" to dla nas doskonała możliwość przedstawienia Firmy oraz profilu działalności podczas trwania Konkursu.

Losy dotychczasowych laureatów pokazują, że może on okazać się prawdziwym początkiem zawodowej kariery. Wśród osób, które wygrały "Grasz o staż" znajduje się już bowiem wielu prezesów, dyrektorów czy menadżerów w międzynarodowych instytucjach. Są też tacy, którzy stają po drugiej stronie i jako pracodawcy przyjmują do siebie stażystów wyłonionych z konkursu oraz przekonują inne firmy, że "Grasz o staż" jest inicjatywą, w którą warto się zaangażować

"Grasz o staż" jest szansą na znalezienie pracownika dobrze wykształconego, znającego języki, ale przede wszystkim wykazującego się inicjatywą i umiejętnością dążenia do wyznaczonego celu – mówi Izabela Jarosz, dyrektor personalny w Mondial Assistance, która w 2004 roku została laureatką konkursu.

Oprócz staży odbywających się w czołowych firmach i instytucjach w Polsce i za granicą uczestnicy mogą wygrać nagrody dodatkowe, które mają na celu zwiększyć ich konkurencyjność na rynku pracy.

Aby otrzymać pełną ofertę udziału w XV edycji konkursu "Grasz o staż" jako fundator staży lub nagród dodatkowych należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.grasz.pl. Zarejestrowanie się nie zobowiązuje zgłaszającego do udziału w konkursie i ma wyłącznie charakter informacyjny.

Tagi: grasz o staż kadry stażysta
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE