Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Česko-polský inovační portál / Czesko-polski portal innowacyjny


Wydarzenia | Badania i Rozwój 2009-12-03 14:17:52

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Zapraszamy do udziału w konferencji inaugurującej projekt pn. Česko-polský inovační portál / Czesko-polski portal innowacyjny.

Czesko-Polskie Innowacje - CzePlInn
KONFERENCJA INAUGURACYJNA
9 grudnia 2009 roku
Dolnośląski Park Technologiczny
Szczawno Zdrój, ul. Szczawieńska 2

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ REPUBLIKA CZESKA-RZECZPOSPOLITA POLSKA 2007-2013.

Głównym celem projektu jest stworzenie internetowej platformy komunikacyjnej, która będzie narzędziem zwiększenia świadomości na temat otoczenia innowacyjnego w regionach przygranicznych oraz przyczyni się do podniesienia konkurencyjności podmiotów o potencjale innowacyjnym na pograniczu polsko-czeskim.

Koordynatorem projektu jest Královéhradecký kraj <http://www.kr-kralovehradecky.cz/>. Ponadto w partnerstwie uczestniczą Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje <http://www.rhkhradec.cz/>, TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové o.p.s <http://www.tchk.cz/>., Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa <http://www.siph.pl/> i reprezentowana przeze nas Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Konferencja jest okazją do - zapoznania się z tym w jaki sposób innowacyjność jest wspierana, również poprzez dostęp do funduszy europejskich, - co projekt, jako narzędzie wspierania innowacyjności, oferuje przedsiębiorcom i instytucjom na pograniczu, jak również - możliwością bezpośrednich spotkań z Partnerami z drugiej strony pogranicza z uwagi na to, że uczestnikami konferencji będą przedstawiciele samorządów, przedsiębiorcy i naukowcy z województwa dolnośląskiego i województwa Královéhradecký.

Z dumą pragniemy Państwa poinformować, że projekt Česko-polský inovační portál / Czesko-polski portal innowacyjny został przedstawiony jako BEST PRACTICE w ramach prezentacji poświęconej analizie możliwości realizacji projektów w ramach dziedziny wsparcia 2.1 Rozwój przedsiębiorczości podczas seminarium "Dolnośląska Akademia Kadr skorzystaj z EWT" organizowanym w dniu 18 listopada 2009 roku we Wrocławiu przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji: www.darr.pl

Tagi: innowacje pogranicze czechy
Źródło: Portal Innowacji
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE