Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Najlepsze prace naukowe i plakaty nagrodzone w konkursach Urzędu Patentowego w roku 2009


Wiadomości | Prawo 2009-11-23 13:50:38

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

W dniu 20 listopada 2009 r. odbyła się w Urzędzie Patentowym RP uroczystość wręczenia nagród laureatom dorocznych konkursów na najlepsze prace naukowe oraz projekty plakatów o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej.

W dniu 20 listopada 2009 r. w Urzędzie Patentowym RP odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VII edycji konkursu na najlepsze prace naukowe oraz projekty plakatów o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz licznymi instytucjami i podmiotami podejmującymi działania na rzecz rozwoju ochrony własności przemysłowej.

Ogółem nagrodzono 25 prac naukowych, w tym 1 rozprawę habilitacyjną oraz 6 prac doktorskich, 16 prac magisterskich i 2 prace studenckie. W konkursie na plakat nagrodzono 15 projektów wykonanych przez studentów akademii sztuk pięknych, uczniów średnich szkół plastycznych oraz osoby startujące w kategorii otwartej.

W kategorii prac habilitacyjnych i doktorskich nagrodzono następujące rozprawy:

 

- dr hab. Jacek Widło (Katolicki Uniwersytet Lubelski) rozprawa habilitacyjna „Zastaw rejestrowy na prawach”

- dr Marek Salamonowicz (Uniwersytet Jagielloński) rozprawa doktorska „Licencje patentowe i know-how na tle zakazu porozumień antykonkurencyjnych”

- dr Łukasz Żelechowski (Uniwersytet Warszawski) rozprawa doktorska „Zastaw zwykły i rejestrowy na prawach własności przemysłowej”

- dr Joanna Hołda (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) rozprawa doktorska „Wynalazki pracownicze. Studium z prawa polskigo na tle prawno-porównawczym”

- dr Piotr Kostański (Uniwersytet Jagielloński) rozprawa doktorska „Die Shutzwirkung des Patents, Zakres prawa z patentu”

- dr Adrian Niewęgłowski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) rozprawa doktorska „Cywilnoprawna problematyka realizacji prac badawczych”

- dr Jakub Kępiński (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) rozprawa doktorska „Wzór przemysłowy i jego ochrona w prawie polskim i wspólnotowym”

 

W konkursie na plakat w kategorii studenckiej główne nagrody ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymali:

 

I nagroda - Urszula Janowska - ASP Warszawa

 

II nagroda - Kinga Pacyga - ASP Warszawa

 

III nagroda - Agnieszka Popek-Banach - ASP w Poznaniu

 

Konkursy na prace naukowe i plakaty z dziedziny własności przemysłowej organizowane od siedmiu lat przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej realizowane są w ścisłej współpracy z wiodącymi uczelniami w Polsce oraz szkołami artystycznymi i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, owocując co roku wartościowymi pracami naukowymi oraz oryginalnymi artystycznie projektami plakatów. Nagrodzone prace upowszechniane są w różnorodnych wydawnictwach publikowanych przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej i służą celom edukacyjnym.

Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyła prezentacja prac laureatów konkursu na plakat. Projekty zgłaszane na konkurs należą do kategorii grafiki użytkowej wykorzystywanej przez Urząd Patentowy RP w licznych działaniach promocyjnych służących podnoszeniu świadomości społecznej na temat ochrony własności przemysłowej i są publikowane w licznych wydawnictwach edukacyjnych.

Dotychczasowe edycje konkursu umożliwiły dostrzeżenie i wyróżnienie wielu utalentowanych twórców, którzy w swojej działalności plastycznej podejmują tematykę własności przemysłowej, będącej istotnym elementem warunkującym rozwój innowacyjnej gospodarki.

Od 2003 roku w konkursach Urzędu Patentowego nagrodzono ogółem 128 prac naukowych oraz 108 plakatów.

 

Zobacz katalog prac i plakatów nagrodzonych w 2009 roku

Zobacz wyniki konkursu na pracę naukową

Zobacz wyniki konkursu na plakat

Zobacz fotoreportaż z rozdania nagród w roku 2009

Zobacz list od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Zobacz list od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Przejdź do strony konkursów w serwisie internetowym UPRP
 

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: patenty konkurs
Źródło: Urząd Patentowy RP
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE