Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Popularyzacja e-przedsiębiorczości


Wiadomości | Szkolenia 2009-11-16 09:17:52

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Rozwój e-biznesu oraz społeczeństwa informacyjnego to główne tematy seminarium E-usługi szansą dla przedsiębiorców, które odbyło się 3 listopada br. w Warszawie.

Ministerstwo Gospodarki wspiera wszelkie inicjatywy, które wpływają na rozwój przedsiębiorczości w sieci. Organizatorzy seminarium przedstawili statystyki, które pokazują, że aż 81 proc. mikro, małych i średnich firm ma dostęp do Internetu. Służy on im przede wszystkim do realizacji operacji bankowych.

Badania pokazały także, że przedsiębiorcy preferują raczej tradycyjne formy kontaktu z kontrahentami, a więc przede wszystkim bezpośrednie spotkania. Wzrasta jednak rola e-maila, który już w przypadku 71 proc. firm służy do komunikacji z klientem.

Mimo powszechnego dostępu do sieci, tylko 41 proc. mikro, małych i średnich firm posiada własną stronę internetową. Wynika to prawdopodobnie z wysokich kosztów, jakie wiążą się z utrzymaniem i prowadzeniem takiego serwisu. M.in. w tej kwestii naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców wychodzi działanie 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Wsparcie projektów działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej. Podczas seminarium właściciele firm otrzymali szereg praktycznych wskazówek, jak i gdzie zdobyć fundusze na e-biznes.

Więcej szczegółów na temat Innowacyjnej Gospodarki oraz społeczeństwa informacyjnego znajdują się na stronach internetowych: www.mg.gov.pl oraz www.web.gov.pl

***

Konferencja „E-usługi – szansą dla przedsiębiorców” odbyło się w ramach cyklu seminariów „Europejskie przedsiębiorstwo”. Zorganizował je ośrodek sieci Enterprise Europe Network, afiliowany przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Tagi: konferencja e-usługi internet
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE