Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Zasady i procedury prowadzenia działalności parków technologicznych w Polsce w świetle obowiązujących przepisów o pomocy publicznej


Porady ekspertów | Prawo 2009-10-09 11:34:38

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Polska Agencja Przedsiębiorczości przedstawia ekspertyzę Zasady i procedury prowadzenia działalności parków technologicznych w Polsce w świetle obowiązujących przepisów o pomocy publicznej. Ekspertyza została przygotowana na zlecenie PARP przez Europejskie Forum Doradztwa.

Pomoc publiczna może zakłócać sprawiedliwą i skuteczną konkurencję pomiędzy przedsiębiorstwami w państwach członkowskich. Wśród podmiotów, które mogą udzielać pomocy publicznej, znajdują się parki technologiczne. Różne formy organizacyjne i prawne funkcjonowania parków, różne charaktery ich funkcjonowania oraz formy wsparcia przez nie udzielane budzą szereg wątpliwości w zakresie prawidłowego stosowania zasad pomocy publicznej.

Niniejsze opracowanie wskazuje formy wsparcia, jakie może być udzielane przez parki technologiczne. Przedstawia także te przepisy prawa konkurencji w zakresie pomocy publicznej, które mogą mieć zastosowanie w odniesieniu do działalności prowadzonej przez parki technologiczne.

W szczególności, opracowanie przedstawia zasady pomocy publicznej, które powinny być przestrzegane przez parki technologiczne na etapie oceny planowanej pomocy, w trakcie jej udzielania oraz w zakresie monitorowania i sprawozdawania z udzielonej pomocy. Szczególna uwaga została poświęcona tym rodzajom pomocy publicznej, które pozwalają na zastosowanie procedur uproszczonych, w tym nie wymagają zgłoszenia do Komisji Europejskiej.

Opracowanie zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
 

Pliki do pobrania:Zasady i procedury prowadzenia działalności parków technologicznych w Polsce w świetle obowiązujących przepisów o pomocy publicznej
Tagi: pomoc publiczna parki technologiczne
Źródło: Portal Innowacji
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE