Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Kredyt technologiczny szansą dla innowacyjnych firm


Wiadomości | Dotacje 2009-10-05 14:45:29

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Przedsiębiorcy wdrażający innowacyjne rozwiązania będą mogli w latach 2007-2013 skorzystać z puli 400 mln euro wsparcia przewidzianego w ramach działania 4.3 PO IG Kredyt Technologiczny powiedział wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan na konferencji Innowacje technologiczne drogą do sukcesu. Spotkanie odbyło się 2 października br. w Warszawie.

Zdaniem wiceministra Dariusza Bogdana polskie przedsiębiorstwa muszą budować swoją pozycję konkurencyjną na świecie właśnie w oparciu o innowacyjność. – Nie wolno nam patrzeć tylko przez pryzmat położenia geograficznego, tanich surowców, czy taniej siły roboczej – powiedział.

Zdaniem podsekretarza stanu w MG główną barierą rozwoju innowacyjności jest brak świadomości korzyści z tego płynących. – Natomiast wiele badań potwierdza, że stosowanie nowych technologii zwiększa rentowność przedsiębiorstw – podkreślił wiceminister Dariusz Bogdan. Niestety tylko 1 proc. przedsiębiorców ocenia innowacyjność jako istotny element zwiększający przewagę konkurencyjną firmy.

Wiceminister przypomniał, że zainteresowanie przedsiębiorców nowymi technologiami wzrasta. – Kiedy w ubiegłym roku przygotowywaliśmy w MG nową ustawę o innowacyjności, nie było w Polsce ani jednej instytucji o statucie centrum badawczo-rozwojowego. Dziś istnieje ich już ponad 20 – powiedział wiceminister.

Wsparcie w ramach KT jest dedykowane mikro, małym i średnim przedsiębiorcom na zakup i wdrożenie nowej technologii oraz uruchomienie na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług. Instytucją udzielającą wsparcia jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

***

Konferencja „Innowacje technologiczne drogą do sukcesu. Kredyt technologiczny – szansą na ten sukces” została zorganizowana przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Tagi: kredy technologiczny BGK 4.3 PO IG
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE