Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Rejestracja do konkursu Imagine Cup rozpoczęta


Wiadomości | Kadry 2009-10-05 10:46:03

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Studenci z całego świata, w tym także z Polski mogą już zgłaszać swoje projekty do tegorocznej, ósmej edycji międzynarodowego konkursu technologicznego Imagine Cup. Światowe finały konkursu odbędą się w lipcu 2010 r. w naszym kraju.

Studenci chcący wystartować w konkursie, mogą dokonać rejestracji na stronie www.imaginecup.com. Projekty należy zgłaszać w trzech kategoriach: "Projektowanie oprogramowania”, „"Projektowanie gier” oraz "Projektowanie multimediów".

W trakcie eliminacji i kolejnych etapów konkursu studenci rozwiązują skomplikowane zadania informatyczne, piszą algorytmy i tworzą aplikacje. Wykorzystują w ten sposób technologię oraz swoją kreatywność, do rozwikłania konkretnych problemów, z jakimi boryka się współczesny świat.

Motto przewodnie konkursu brzmi: "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”. Problemy te zidentyfikowała Organizacja Narodów Zjednoczonych w Milenijnych Celach Rozwoju. Są to m.in.: eliminacja skrajnego ubóstwa i głodu, zapewnienie powszechnego nauczania na poziomie podstawowym oraz promowanie równości płci i awansu społecznego kobiet. Stawiając przed studentami takie wyzwanie, Microsoft inspiruje do realizacji pomysłów i idei, dzięki którym rozwiązania technologiczne mogą pomóc rozwiązać realne problemy XXI wieku.
W Polsce Imagine Cup od dwóch lat jest organizowany w ścisłej współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego (IWP) i pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: Imagine Cup oprogramowanie konkurs technologia
Źródło: Miniserstwo Gospodarki
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE