Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Ministerstwo Gospodarki wspiera nowoczesne zarządzanie w administracji


Wiadomości | Szkolenia 2009-10-02 08:57:34

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

- Program Zrób to SAMo promuje nowoczesne zarządzanie oraz poszanowanie praw autorskich. Mam nadzieję, że dzisiejsze szkolenie pozwoli zdobyć wiedzę, którą będzie można wykorzystać w codziennej pracy urzędu - powiedział wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan otwierając szkolenie dot. programu Zrób to Samo 30 września br w MG.

Wiceminister Bogdan podkreślił, że resort gospodarki realizując swoją Misję, Wizję i Priorytety oraz postanowienia Strategii Lizbońskiej, wdraża i stosuje nowoczesne metody zarządzania. - Chcemy pokazać, że przy odrobinie wysiłku oraz zaplanowanym i systematycznym działaniom możliwe jest wdrożenie nowoczesnych metod zarządzania także w administracji państwowej – powiedział.

W opinii wiceministra powinniśmy stworzyć dobrą atmosferę i kulturę poszanowania wartości intelektualnych. – Należy promować dobre praktyki zarówno w administracji jak i biznesie w zakresie użytkowania praw autorskich. Tym samym, podkreślimy, że Polska jest dobrym miejscem do prowadzenia biznesu oraz prac badawczo-rozwojowych - zaznaczył.

Wiceszef resortu gospodarki przypomniał także, że MG przeprowadziło audyt oprogramowania oraz ustanowiło politykę zarządzania licencjami. – Cały proces nie był uciążliwy, a dzięki jego wynikom mogliśmy zaplanować długofalowe oszczędności. Dlatego zachęcamy inne urzędy administracji rządowej i samorządowej do przeprowadzenia podobnego audytu – dodał wiceministrer Bogdan.

***

Organizatorem szkolenia jest Business Software Alliance przy współpracy Ministerstwa Gospodarki oraz Krajowej Izby Gospodarczej.

„Zrób to SAMo” to program informacyjno-szkoleniowy, który promuje praktykę przeprowadzania audytu posiadanego oprogramowania i wdrożenia w organizacji procedur zarządzania oprogramowaniem.

Tagi: własność intelektualna IPR zarządzanie administracja
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE