Kalendarz wydarzeń
Marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Budowa Drogi do Polski Przedsiębiorczej


Wiadomości | Badania i Rozwój 2009-09-28 12:44:11

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

- Projekt Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (AIP) wpisuje się w misje MG, którą jest stworzenie najlepszych w Europie warunków prowadzenia działalności gospodarczej powiedział wiceminister Rafał Baniak podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy w zakresie Drogi do Polski Przedsiębiorczej. Spotkanie odbyło się 24 września br. w Warszawie.

Wiceminister Baniak przypomniał, że „Droga do Polski Przedsiębiorczej” będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 5.2 „Wspieranie instytucji otoczenia biznesu świadczących usługi proinnowacyjne oraz ich sieci o znaczeniu ponadregionalnym”.

Mam nadzieję, że dzięki projektowi AIP zwiększy się liczba innowacyjnych firm, które będą w stanie skutecznie konkurować na rynku międzynarodowym i wdrażać nowoczesne rozwiązania do gospodarki – dodał.

Prezes AIP Dariusz Żuk przedstawił główne założenia projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”.

Jego zasadniczym celem jest stworzenie w Polsce najlepszego na skalę europejską zintegrowanego systemu kreowania przedsiębiorczości akademickiej w Polsce. Będą to dwie współdziałające ze sobą instytucje: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i AIP Business Link – wyjaśnił.

Obecny na uroczystości prezes zarządu spółki PL.2012 Marcin Herra wyraził nadzieję, że firmy, które powstaną dzięki realizacji programu „Droga do Polski Przedsiębiorczej” zaangażują się także w przygotowania do Euro 2012.

*****
Projekt „Droga do Polski Przedsiębiorczej” składa się z 6 etapów: Edukacja, Preinkubacja, Legislacja, Inkubacja, Finanse, Innowacja.

Tagi: innowacyjność przedsiębiorczość akademicka
Źródło: Ministerstwo Gospodarki
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE