Kalendarz wydarzeń
Maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Wielkie sadzenie rozpoczęte


Wiadomości | Zarządzanie 2009-09-24 09:17:00

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Kilka tysięcy buków, jodeł i świerków przybędzie w Beskidzie Śląskim dzięki użytkownikom tuszy i tonerów. Właśnie rozpoczęło się wielkie sadzenie drzew w ramach siódmej edycji programu edukacji ekologicznej Święto drzewa.

W ramach akcji prowadzonej przez Klub Gaja wspólnie z nadleśnictwem Bielsko w Beskidzie Śląskim przybędzie ponad 14 tysięcy drzew. Buki, jodły i świerki zostaną zasadzone na masywie Klimczoku, m.in. w pobliżu popularnego schroniska. Akcja jest jednym z elementów ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej ,,Święto Drzewa”. Wprawdzie inauguracja tegorocznej edycji, w której wezmą udział Prezydent Warszawy i Minister Środowiska, odbędzie się 9 października w Warszawie, to sadzenie drzew w górach właśnie się rozpoczęło.

Kilka tysięcy sadzonek drzew, które przybędą w Beskidzie Śląskim, zostało zakupionych z pieniędzy przekazanych przez należącą do Grupy Black Point firmę Eco Service.

Można powiedzieć, że drzew przybędzie dzięki użytkownikom tuszy i tonerów, którzy włączyli się do prowadzonej przez nas wielkiej zbiórki zużytych kartridży. To realna pomoc dla środowiska naturalnego. Z jednej strony co roku przybywa nowych drzew, z drugiej ogranicza się ilość śmieci – komentuje Marcin Adamski, prezes Eco Service.

Wszystkie zebrane w ramach akcji kartridże trafiają do recyklingu lub utylizacji, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Kartridż, który wesprze sadzenie lasów, może oddać każdy. Zbiórka prowadzona jest przez cały rok w największych elektromarketach i wybranych sklepach komputerowych w całej Polsce. Znajdują się tam specjalnie oznakowane kosze na zużyte tusze i tonery. Dodatkowo niepotrzebne kartridże atramentowe, popularnie nazywane atramentami lub tuszami, można wysyłać w zielonych foliowych kopertach, które są dostępne na działach z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek. W weekendy przy stoiskach z tuszami i tonerami rozdają je także hostessy. Wystarczy włożyć do koperty zbędny kartridż, zakleić i wrzucić do skrzynki pocztowej. Wszystkie koszty przesyłki pokrywa Eco Service, przeznaczając część uzyskanych w ten sposób pieniędzy na program ,,Święto Drzewa”.

****
Eco Service zajmuje się pozyskiwaniem i sprzedażą pustych kartridży, które są wykorzystywane do produkcji materiałów eksploatacyjnych do drukarek. To jedna z największych tego typu firm w Europie. Poza akcją „Drzewa za kartridże” prowadzi także akcję „Oddając pomagasz dzieciom” - zbiera puste pojemniki po tuszach i tonerach w firmach i urzędach, w zamian za co przekazuje pieniądze na programy pomocy dzieciom prowadzone przez UNICEF. Siedziba firmy znajduje się w Bielanach Wrocławskich.

Tagi: drzewa sadzenie zbiórka toner kartridż
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE