Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pomożemy firmom w uzyskaniu subsydiów i dopłat


Wiadomości | Kadry 2009-09-22 09:48:38

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Rozmowa ze Zbigniewem Puszem z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Łukasz Guza:
Miesiąc temu weszła w życie ustawa antykryzysowa, dzięki której pracodawcy mogą korzystać z subsydiów płacowych. Czy zainteresowanie nową formą pomocy jest duże?

Zbigniew Pusz*:
Zainteresowanie różni się w poszczególnych regionach kraju. Generalnie trzeba jednak stwierdzić, że choć samych wniosków nie otrzymaliśmy jeszcze zbyt wiele, to zainteresowanie oferowanymi przez ustawodawcę rozwiązaniami w skali ogólnej jest bardzo duże. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od kierowników biur terenowych FGŚP wielu przedsiębiorców już dziś składa deklaracje, że złożą stosowne dokumenty i będą ubiegać się o subsydia.

O co najczęściej pytają firmy?

Tematyka poruszanych problemów jest bardzo szeroka, od problemów bardziej technicznych po skomplikowane zagadnienia o charakterze prawnym. Najczęściej firmy pytają m.in. o to, jak napisać program naprawczy i co powinien on zawierać, czy i na jakich zasadach przedsiębiorca może zawrzeć umowę z Funduszem Pracy po wcześniejszym podpisaniu umowy z FGŚP oraz jak długo powinien trwać okres ochrony pracownika przed zwolnieniem po zakończeniu pobierania świadczeń. Przedsiębiorcy chcą też dowiedzieć się, czy można łączyć pobieranie pomocy z tytułu obniżenia czasu pracy oraz ogłoszenia przestoju w produkcji, a także czy można pobierać równocześnie świadczenia z FGŚP oraz FP.

Dziś rusza wspólna kampania DGP i FGŚP, dzięki której pracodawcy będą mogli uzyskać informacje o pomocy wypłacanej przez Fundusz i procedurze jej przyznawania - jaki wkład do programu wniesie FGŚP? Dlaczego warto ubiegać się o pomoc z Funduszu?

Pakiet Antykryzysowy w praktyce – Wspólna kampania DGP i FGŚP
Każda firma może zgłosić Dziennika Gazeta Prawna pytania lub uwagi dotyczące ubiegania się lub korzystania z subsydiów płacowych. W specjalnym serwisie znajdzie wyjaśnienia, wywiady z ekspertami oraz komentarze innych pracodawców. Dokładnie miesiąc po wejściu w życie ustawy antykryzysowej, DGP wspólnie z Funduszem Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych uruchamia kampanię, dzięki której firmy uzyskają kompletną wiedzę na temat zasad ubiegania się i korzystania z subsydiów płacowych.
Na łamach DGP oraz w serwisie – Pakiet Antykryzysowy w praktyce – na stronie internetowej pracodawcy będą mogli zapoznać się z:

Wszystkich pracodawców i pracowników zachęcamy do korzystania z serwisu ułatwiającego ubieganie się o dopłaty do pensji. Nieczęsto przecież się zdarza, że firmy mogą skorzystać z bezzwrotnej, publicznej pomocy, która umożliwia im utrzymanie zatrudnienia oraz poprawę kondycji finansowej. Z DGP będzie to łatwiejsze.

Więcej: Dziennik Gazeta Prawna 22.09.2009 (185) – str. B7

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych – czytaj na gazeta prawna.pl.

Tagi: FGŚP dopłaty pensje antykryzysowa ustawa
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna 22.09.2009 (185)
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE