Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

"Przystanek Edukacja" - program publicystyczno-edukacyjny o funduszach unijnych dla oświaty


Wiadomości | Dotacje 2009-09-10 16:01:41

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Pierwszego września rozpoczyna się nowy rok szkolny, niosący wiele zmian w polskiej oświacie, a wraz z jego rozpoczęciem w wielu polskich szkołach i placówkach oświatowych rozpocznie się lub będzie kontynuowana realizacja projektów mających na celu unowocześnienie i modernizację polskiego systemu edukacji.

W związku z powyższym, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło współpracę z drugim programem Telewizji Polskiej (TVP2) dotyczącą promocji i informacji o Funduszach Europejskich dla polskiej oświaty. W każdy poniedziałek, począwszy od 31 sierpnia 2009 r. w paśmie porannym (ok. godziny 7.00) emitowany będzie program publicystyczny „Przystanek Edukacja”.

Według badań telemetrycznych, Program 2 TVP w porannym paśmie publicystyczno-edukacyjnym jest oglądany średnio przez ok. 0,5 mln widzów stanowiących dokładny przekrój polskiego społeczeństwa w grupie wiekowej powyżej 16 roku życia.

Cykl, skierowanych jest do osób zawodowo zajmujących się edukacją (a więc zarówno do kierujących szkołami, nauczycieli, organizacji pozarządowych i przedstawicieli administracji samorządowej) oraz do każdego zainteresowanego możliwością wsparcia edukacji środkami z Funduszy Europejskich.

W ramach cyklu programów prezentowane będą możliwości finansowania działań oświatowych ze środków Programu Kapitał Ludzki, na szczeblu centralnym, regionalnym lub lokalnym, jak również prezentowane będą projekty już realizowane w ramach tego Programu oraz dotychczasowe osiągnięcia związane z wdrażaniem Europejskiego Funduszu Społecznego w Polsce.

Wszystkie programy cyklu Przystanek Edukacja będą również dostępne po wyemitowaniu na kanale YouTube

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: nauka dotacje szkolnictwo oświata PO KL
Źródło: Portal Funduszy Europejskich
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE