Kalendarz wydarzeń
Maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Polisy zdrowotne z kartą są darmowe


Wiadomości | Finanse 2009-08-27 09:55:23

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Banki dołączają do swojej oferty pakiety usług pomocy w razie kłopotów ze zdrowiem, ale w najbliższym czasie takich ofert będzie więcej i co ważne o szerszym zakresie.

Banki i ubezpieczyciele pracują nad sprzedażą nowych polis zdrowotnych – w których nie ma limitów na pomoc lekarzy, gwarantujących dostęp do badań medycznych.

Od 1 września jeden z banków rozpocznie sprzedaż naszego ubezpieczenia gwarantującego dostęp do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i diagnostycznej w sieci kilkuset placówek medycznych – mówi Marek Baran, rzecznik Allianz.

Dodaje, że każdy, kto posiada rachunek w banku, będzie mógł wykupić takie ubezpieczenie. Ostatnio jego firma dla siostrzanego Allianz Banku przygotowała też pakiet medyczny, dający nielimitowany dostęp do pomocy lekarskiej.

Jest on bezpłatny dla klientów Allianz Banku zaciągających kredyt gotówkowy na minimum 10 tys. zł, na przynajmniej 36 miesięcy, którzy kupili równocześnie ubezpieczenie na życie lub od ryzyka utraty pracy – wyjaśnia Marek Baran.

Nad podobnym produktem pracuje też Raiffeisen we współpracy z ubezpieczycielem (chce zapewnić nieograniczony dostęp dowolnych placówek medycznych). Na razie nie zdradza szczegółów. Ostatnio Santander Bank wprowadził ubezpieczenie zdrowotne Signal Iduna do swojej karty kredytowej. Takie pakiety mogą być dostosowywane do rodzaju produktu bankowego.

Przygotowaliśmy ofertę dedykowaną zaciągającym kredyt na samochód, która ma gwarantować pomoc po wypadku, od rozbudowanego assistance medycznego, poprzez leczenie szpitalne, rehabilitację oraz konsultacje wybranych lekarzy specjalistów – mówi Wojciech Pawlik, ekspert ds. ubezpieczeń zdrowotnych w Signal Iduna.

Czym są dla banków polisy zdrowotne? W jaki sposób poszerza się zakres takich polis? Dlaczego takie ubezpieczenia są tanie? Jakie zastrzeżenia ma Komisja Nadzoru Finansowego do polis zdrowotnych oferowanych przez banki?

Marcin Jaworski

Więcej: Gazeta Prawna 27.08.2009 (167) –forsal.pl - str. A2-A3

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych – czytaj na gazeta prawna.pl.

Tagi: ubezpieczenia zdrowotne polisy zdrowotne
Źródło: Gazeta Prawna 27.08.2009 (167) forsal.pl
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE