Kalendarz wydarzeń
Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Innowacyjny model biznesowy podejście praktyczne


Porady ekspertów | Zarządzanie 2009-08-11 12:09:18

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Zdolność i skuteczność wprowadzania innowacji jest jednym z najbardziej istotnych czynników skutecznego konkurowania przedsiębiorstwa na otwartym rynku. Zagadnieniem poznawczo interesującym a przede wszystkim ważnym dla praktyki gospodarczej jest spojrzenie na innowacje jako ważnego elementu budowy strategii oraz związanych z nimi modelami biznesowymi.

W szczególności istotne są struktury i zasady budowy nowoczesnych modeli biznesowych (będące opisem pomysłu prowadzonego biznesu), których szczególną rolę odgrywają różne formy innowacji. Określenie ich roli oraz znaczenia w przyjętych i realizowanych strategiach oraz operacyjnych działaniach prowadzonych przez przedsiębiorstwa warunkuje osiąganie przez nie przewagi konkurencyjnej oraz dochodów. (...)
W ujęciu ogólnym model biznesowy można traktować jako pewien (bardziej lub mniej szczegółowy) opis czy też charakterystykę pomysłu na działalność biznesową. Może on dotyczyć zarówno już prowadzonego biznesu jak też całkowicie nowej formy działalności biznesowej. (...)
Ogólnie rzecz ujmując otoczenie modelu biznesowego to:

Bardzo ważną rolę w opracowaniu koncepcji i prowadzeniu działalności biznesowej odgrywają innowacje będące rezultatem działań prowadzących do korzystnych dla klientów i przedsiębiorstwa zmian. Innowacyjne pomysły na biznes są istotne zarówno dla korporacji (dużych często globalnych przedsiębiorstw) jak też dla małych i średnich przedsiębiorstw. Mają one znaczenie zarówno dla firm już istniejących jak i dla tworzenia nowych organizacji.
Warto zastanowić się co oznacza budowanie innowacyjnego modelu biznesowego i jakie daje on korzyści przedsiębiorstwu. (...)
 

Zachęcami do zapoznania się z całością artykułu (link ponizej).

Pliki do pobrania:Innowacyjny model biznesowy - podejście praktyczne
Tagi: innowacje konkurencyjność zarządzanie przedsiębiorczość akademicka
Źródło: Opracowanie własne eksperta
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE